שתף קטע נבחר

השרים לא ידעו: בגין התפטר, נתניהו לא הודיע

הוא שוריין על-ידי נתניהו במקום ה-11 ומונה רק לשר בלי תיק. צירופו של ארדן לממשלה "אילץ" את בגין להתפטר מתפקידו אחרי 17 ימים. כעת מתברר שכבר בשישי מסר בגין את התפטרותו. נתניהו לא ציין זאת וכתב באותו יום: "אעשה מאמץ לשלבו בהמשך"

 

התפטר אחרי 17 ימים. בגין (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
התפטר אחרי 17 ימים. בגין(צילום: גיל יוחנן)
אחת הכהונות המהירות ביותר בממשלה הסתיימה: שרי הממשלה קיבלו היום (א') הודעה על התפטרותו של השר בני בגין (הליכוד) מהממשלה. זאת לאחר צירופו של גלעד ארדן לממשלה ומינויו לשר לביטחון פנים. הכהונה של בגין מסתיימת אחרי 17 ימים בלבד כשר מכהן ללא תיק. עם זאת, בגין כבר מסר את התפטרותו ביום שישי, אך ראש הממשלה לא הודיע על כך וגם השרים לא ידעו דבר.

 

התסבוכת החלה כבר עם כינון הממשלה. בגין נותר רק עם תפקיד שר ללא תיק וארדן נותר בחוץ. לבסוף, מונה ארדן לתפקיד השר לביטחון פנים וקיבל גם את התיק לעניינים אסטרטגיים ומקום בקבינט. הדבר הוביל למצב שמכסת שרי הליכוד הייתה עוברת את מה שייעדו לעצמם, דבר שהוביל להתפטרותו של בגין. בגין, ששוריין במקום ה-11 על-ידי נתניהו, ייאלץ לשמש רק כחבר כנסת.

כבר ביום שישי מסר בגין את התפטרותו ומאוחר יותר כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו פוסט בעמוד הפייסבוק שלו על בגין, שיבח אותו והבהיר כי אין אמת בטענה שבגין סירב להתפטר מהממשלה. "בני הוא שליח ציבור למופת. אדם ערכי, רב ניסיון וכישורים. לא במקרה הציבור הישראלי כל כך אוהב ומעריך אותו. אין אדם ערכי ומוסרי ממנו ואעשה כל מאמץ לשלבו בהמשך".

 

עימות נוסף בקרב שרי הליכוד נרשם מוקדם יותר היום כששר התשתיות, האנרגיה והמים יובל שטייניץ הודיע על התנגדותו לרוטציה עם השר אלקין על מקום בקבינט המדיני-ביטחוני. "לא נתתי את הסכמתי לכך", אמר שטייניץ הבוקר לפני כניסתו לישיבת הממשלה. "אני הולך להביע את התנגדותי בישיבת הממשלה".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בגין
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים