שתף קטע נבחר

מי מקבל את הטיפ שהשארתם באירוע?

תופעה: מלצרים וברמנים ששירתו אתכם באולמות האירועים לא מקבלים את הטיפ שהשארתם מאחר שהם נחשבים לעובדים זמניים. אז מי כן נהנה מדמי השירות שלכם והאם זה חוקי? צפו בראיון באולפן ynet

השארתם טיפ למלצר או לברמן באירוע בו נכחתם והנחתם שהוא זה שייהנה ממנו? כנראה שטעיתם. באולמות רבים ברחבי הארץ נוהגים המעסיקים לקחת את הטיפ ולעשות בו כעולה על רוחם. בדרך כלל, הם יחלקו אותו לעובדים אחרים כחלק משכרם.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

 

מ', ברמן באולם אירועים, מספר בראיון ל-ynet: "בעל אירוע נתן לי ולברמן שעבד איתי סכום לא מבוטל של דמי שירות על האירוע, ורב המלצרים של האולם אמר לנו לדבר עם מנהל האולם כי אליו הולך הכסף".

 

לטענתו, כשמ' ביקש הסבר מדוע הוא צריך להעביר למנהל את הטיפ שהושאר לו, הוא נענה כי "הטיפ הולך לעובדים הקבועים - לטבחים ולעובדי המטבח". כשניסה לברר עם עובדים נוספים במקום לפשר העניין הם אמרו לו כי "זה חוק לא רשום של אולמות אירועים".

 

בנימין טוויטו, רכז שטח בארגון "מלצרים עם כבוד" מספר כי מבדיקה שערך ארגונו עולה כי מדובר בתופעה נפוצה מאוד באולמות אירועים בארץ. "הרבה מאוד מלצרים נפגעים היום במדינת ישראל בחסות החוק שאינו ברור בנושא הטיפ". אך האם יש משהו שניתן לעשות כנגד התופעה? צפו בראיון באולפן ynet.

 

מאולם האירועים שמעסיק את מ' נמסר בתגובה: "אנחנו בתור ההנהלה של המקום יודעים שלא היו הדברים הנ"ל מעולם. זה שקר וכזב. ההנהלה אינה אחראית ואינה מתערבת בנושא דמי שירות שהאורחים משאירים לצוות בארוע. הנהלת האולם אחראית לתשלום שכר העובדים על פי דיני העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים