שתף קטע נבחר

חמאס: צה"ל ניסה לעצור סלילת הציר בגבול הרצועה

בביטאון של ארגון הטרור טוענים כי ארבעה דחפורים צה"ליים חצו את הגדר, תוך שכוחות צה"ל מבצעים ירי הרתעתי ומזל"טים ישראליים חגים באוויר, בניסיון למנוע את סלילת הציר, שעליה פורסם לראשונה ב-ynet. לפי הדיווח, הניסיון כשל

 

משאיות חמאס בציר הכביש החדש ()
משאיות חמאס בציר הכביש החדש

ביטאון חמאס "א-ריסאלה" דיווח הבוקר (ד') כי צה"ל ניסה ללא הצלחה למנוע מהזרוע הצבאית של חמאס להמשיך בעבודות סלילת הציר ליד הגבול. דבר העבודות נחשפו לראשונה ב-ynet בשבוע שעבר.

 

לפי הדיווח של חמאס, ארבעה דחפורים צבאיים ושני רכבים חצו את הגבול באזור מזרח רפיח, תוך שכוחות צה"ל מבצעים ירי הרתעתי ומזל"טים ישראליים חגים באוויר. עוד דווח כי כלי רכב של גדודי עז א-דין אל-קסאם הגיעו לאזור התקרית כדי לאבטח את הדחפורים של הארגון ליד מוצב סופה הצה"לי. במקביל, התמקמו ג'יפים אזרחיים של צה"ל ורכבי צבא בקרבת המוצב גם כן.

 

עבודות סלילת הכביש ()
עבודות סלילת הכביש


העבודות ליד הגדר וכלי הרכב שהגיעו לאבטח ()
העבודות ליד הגדר וכלי הרכב שהגיעו לאבטח

אתר "אל ריסאלה" פרסם תמונות מסלילת הכביש ()
אתר "אל ריסאלה" פרסם תמונות מסלילת הכביש

קרוב מאוד לגבול ()
קרוב מאוד לגבול

 

חמוש על הטרקטור, ועמדת פילבוקס צבאית מסומנת ברקע  ()
חמוש על הטרקטור, ועמדת פילבוקס צבאית מסומנת ברקע

במקביל, דיווחו גורמים בעזה כי אזרח פלסטיני נפצע מירי צה"ל באזור חאן יונס ברצועה ועוד דווח שצה"ל עצר חמישה דייגים.

 

דבר סלילת הציר נחשף ב-ynet יממה לאחר ירי רקטת הגראד שהתפוצצה באזור גן יבנה. דחפורים, טרקטורים ומשאיות החלו לסלול דרך חדשה בשבוע האחרון במרחק של פחות מ-300 מטרים מגדר המערכת.

 

העבודות שתועדו על ידי גורמים שונים ברצועה מאובטחות על ידי לובשי מדים חמושים, שלא ברור אם הם שייכים למנגנוני הביטחון בעזה הכפופים לחמאס או לפעילים מקרב הזרוע הצבאית של חמאס. הסברה היא שהציר ייסלל לאורך הרצועה מדרומה לצפונה. הסלילה מתבצעת באמצעות פסולת בניין מבתים שנהרסו במהלך מבצע צוק איתן.

 

שלושה ימים לאחר הפרסום התייחסו לראשונה בחמאס לדרך החדשה. שר הפנים לשעבר בממשלת חמאס ברצועה, פתחי חמאד אמר כי הכביש נבנה על-ידי הזרוע הצבאית של חמאס, עד שתהיה "שעת הכושר להסתער".

 

בישראל הגיבו בחריפות לפרסום. יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון. "ההודאה של חמאד היא כמו קריאה במגאפון לראש ממשלה שמתעקש להישאר חירש", תקף ליברמן. "ממשלת ישראל טומנת את ראשה בחול ואם יקרה האסון שכבר כתוב על הקיר - ראש הממשלה ושר הביטחון לא יוכלו להינקות מאחריות. ועדת החקירה שתקום, אם יקרה חס וחלילה אסון בנחל עוז, לא תצטרך לפתוח פרוטוקולים סודיים, אלא רק לקרוא את הדברים הללו של חמאד שפורסמו בראש חוצות".

 

יוסי יהושוע השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים