שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחול הזאבים: תומר און עונה לטוקבקיסטים

  ימים ספורים אחרי החתונה, זה הזמן מבחינתי להתחיל ולהדוף את השטויות וגם להגיד משהו לכל אותם זאבים שונאי נשים שבטוחים שכולן מפלצות

  בחודשים האחרונים יצא לי לספר פעמים אינספור ש"אני מתחתן". מהחברים, המשפחה והאנשים שעובדים איתי, התגובות היו לרוב אותן תגובות. ה"מזל טובים" נשפכו כמו שמפניה, וברוח הפולניות קיבלתי גם לא מעט "בשעה טובה". היו את אלו שניסו להצחיק – "היא יודעת למה היא נכנסת?" או "באמת הגיע הזמן", אבל בסך הכול, כולם התכוונו לטוב, החזיקו חיוך מבחוץ ואני מקווה שגם מבפנים. אבל היו גם את האחרים. הזאבים.

   

  עוד בנושא:

  בקרוב אצלי: מחשבות על החתונה של עצמי

  מעדיף את הכלא הזוגי על חיי הרווקות

   

  האחרים הללו משום מה מורכבים תמיד מגברים. כשהם בחבורות, הם כמו להקת זאבים, משחקים אותה קשוחים וחושפים שיניים. סוגרים על הטרף מכל עבר ולא מותירים לו מוצא. אבל הזאבים מופיעים גם בבודדים, גחים אט-אט מתוך היער הווירטואלי, מטקבקים, נושכים, חוטפים, צווחים ונעלמים חזרה אל תוך החושך בפחד, חסרי שם וזהות כאילו היו ולא היו שם מעולם.

   

  הגברים הללו מתייחסים אל מוסד הנישואין, אל החתונה, כאל פרידה מחייהם המופלאים עד כה. הם נוטים להלביש על פניהן של אהובותיהן לשעבר מסכה מפלצתית ומחרידה, ויש להם חשק בלתי נשלט להזהיר אותי מהמלכודת אליה אני נכנס. כך, הם מגלים לי שמעכשיו המילה שלי בבית לא שווה. שכל מה שאני זה מכונה לייצור כסף, ושהאומללות שלי עומדת כבר ממש מעבר לפינה.

   

  חוגג את אהבתו למורת רוחם של הזאבים (קרדיט: נטע אלונים) (קרדיט: נטע אלונים)
  חוגג את אהבתו למורת רוחם של הזאבים(קרדיט: נטע אלונים)

   

   

   

  לא מתת האל לאנושות

  ימים ספורים אחרי החתונה, זה הזמן מבחינתי להתחיל ולהדוף את השטויות. אתם מבינים, אשתי החדשה היא... איך לומר זאת בלי להגזים? נפלאה. וזה באמת לא הרגע שבו אני נשכב לרגליה מתפלש בעפר ואומר שאני לא ראוי לה. יש לי את הקטעים המטופשים שלי, אבל אני ראוי למדי (וגם אם לפעמים אני לא, היא בכל זאת אוהבת אותי משום מה). ולא שאני רוצה לגרוע ממנה, אבל יש לי תחושה שהנשים שלכן, זאבים יקרים, לא כאלו מפלצות. ומי שהופך אתכם לקורבנות זה בסופו של יום, אתם.

   

  כן, אני יודע מה יאמרו הזאבים: זו המסכה שלה. זו המסכה של כולן. זה התרגיל. הן מפתות אותך, הן מקסימות אותך, הן עושות לך נעים וקיצי-קיצי ואז לוכדות אותך ואתה גמור. מבחינת הזאבים, הן הפכו אותי לשליח שלהן, אומר דברי מתק בשבחן, ולא רק - כבר נאמר עלי פה, בטוקבקים, שאני בכלל בחורה שכותבת בשמו של בחור. כל פנטזיה חמודים שלי שיכולה לתלדק את השנאה שלכם תמצא את דרכה לאוויר העולם. לפחות את זה אתם יכולים ללדת.

   

  אז למתוסכלי הסטטיסטיקה, אוכל לומר רק שאני יודע, אנשים מתגרשים. לעיתים אחרי כמה עשרות שנים, לעיתים אחרי כמה עשרות ימים. קורה. אין בעולם הזה ולו מנגנון אחד מוצלח. אם טעיתם ולא מצאתם אהבה אפשר לנסות שוב, ותתפלאו לשמוע, אבל כבר היו אידיוטים מכם שהצליחו. יש אפילו כאלו שפירקו את החבילה אחרי 30 או 40 שנה ואתם יכולים לראותם קמים על רגליהם ומתחילים מחדש. אף אחד לא אמר שזה קל. אבל אף אחד לא מכריח אתכם. אז אל תגידו שיש לחץ מהבית, מהמשפחה, מהחברה. זה סתם הופך אתכם לנקניקים. זאב אמיתי לא עושה מה שאומרים לו, זאב אלפא מנהיג את הלהקה ומכתיב את סדר היום.

   

  אתם מוזמנים להתאהב ולהחליט שאתם לא רוצים להישאר איתה. אתם יכולים להחליט שאתם מעדיפים לא לעבוד קשה – כי זוגיות היא בכל זאת עבודה, אבל אל תשכחו שלהישאר לבד זה קל. הכי קל (חוץ ממה שקורה שם בפנים ואוכל אתכם). אתם גם יכולים לומר שאף אחת לא שווה את זה. השאלה היא אם הסתכלתם לאחרונה במראה וראיתם שם את מתת האל לאנושות, או שראיתם שם איש פשוט, קצת מפוחד, שגם הוא, כמו כולם, בסך הכל רוצה לאהוב.

   

   

  אני רוצה לאהוב. אני לא מפחד לאהוב. גם התנסיתי כבר ונכשלתי ואני מתכוון הפעם שזה יצליח. אני עובד קשה ומתכוון לעבוד אפילו יותר קשה, כי עם הילדים והמשברים שעומדים להגיע אני יודע שאצטרך להיות חזק בשביל שנינו לפעמים, כמו שלפעמים זה יהיה התפקיד שלה, של הזאבה שלי. יהיו ספקות ויהיו ימים קשים, ויהיו ימים של יללות אל הירח, אבל אני מאמין ורוצה להאמין שיהיה בסדר.

   

  אז פשוט תפסיקו. תפסיקו ללכלך, חבורת זאבים ממורמרים שכמותכם. או שתישארו לבד ותעזבו אותנו בשקט. את אלו שכן רוצים להצליח. שמוכנים לתת מעצמם בשביל לקבל. עזבו את מדורי היחסים ואת אתרי ההיכרויות. ואתם יודעים מה? הגיע הזמן שתבינו שאתם אפילו לא זאבים. אתם סתם חבורה של כלבים שמייללים לירח. דרך אגב, הזאב הוא לרוב חיה מונוגמית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עכשיו תורו להגיב. תומר און
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים