שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסיבת הניינטיז של לפטפילד

  לפטפילד, הרכב ההאוס המשובח מהניינטיז, חוזר בהזרמה מלאה וראשונה מזה 16 שנה. לצדו, גם סאן קיל מון ושרון ואן איטן משחררים אלבומים מלאים ופותחים לנו את הלב והאוזן לכל צלילים שנכון לסגור איתם את השבוע. האזינו

  אלבומים חדשים ומסקרנים מומטרים עלינו בהמוניהם השבוע. הנה המעניינים ביותר שבהם, שגם פתוחים להאזנה בישראל.

   

  ארוחת החינם של השבוע, מנה ראשונה 

  מי שהיה מחובר לסצינת הדאנס של הניינטיז בוודאי זוכר בחיבה גדולה את לפטפילד. ההרכב הביא לחזית המיינסטרים את החיבור בין האוס למוזיקה אפריקאית - שילוב שעד אז היה רדיקלי, אף על פי שכל מי שחקר את מקורות ההאוס יודע שהחיבור הזה טבעי לגמרי. "Leftism" שהוציאו ב-1995 היה לא פחות מאלבום מכונן בז'אנר. קטעים כמו "Afro-left" נחשבים לקלאסיקות עד היום.

   


   

  לפטפילד - "Alternative Light Source". להאזנה לאלבום המלא - לחצו על התמונה

   

  עד לאחרונה, לפטפילד נותרו מאחור, בניינטיז. האלבום השני שלהם יצא בסוף 1999, ממש עם סגירת העשור. עכשיו, כמה שנים אחרי שחזרו לפעילות, מפתיעים לפטפילד עם אלבום חדש לגמרי, "Alternative Light Source", אלבום של האוס מעודכן, כלומר עם סאונד מהניינטיז, שזה הדבר הכי מעודכן כיום. אם גם אתם התגעגעתם, כמוני, תוכלו לשמוע את כל האלבום החדש באתר של הגרדיאן.

   

   

  ארוחת החינם של השבוע, מנה שניה 

  אחד האלבומים המרסקים ביותר של השנים האחרונות - מרסקים במובן הטוב, של לב שבור ואוזניים מאושרות - היה "Benji" של מארק קוזלק, שפועל בשנים האחרונות תחת הכינוי סאן קיל מון. האלבום הזה הביא לקוזלק הכרה והערכה רחבים יותר מאי פעם, וכיכב בצדק גמור ברשימות סיכום שנה רבות. קוזלק לא נח על זרי הדפנה, ועוד באותה שנה של שבחים הוא המשיך להוציא שיר חדש פה, שיר חדש שם.

   


  סאן קיל מון - "Universal Themes". להאזנה לאלבום המלא - לחצו על התמונה

   

  והנה, רק שנה וקצת אחרי הוא אוסף אותם לאלבום חדש נוסף, "Universal Themes", שדומה מאוד לאלבום הקודם מבחינת הסאונד, אבל נראה שהוא עשה אפילו צעד אחד אחורה, בחזרה לצליל גולמי יותר, מקושט אפילו פחות (ולא שהאלבום הקודם היה מקושט במיוחד). האלבום החדש זורם כולו באתר של סאן קיל מון.

   

   

  גם הקינוח בחינם 

  עוד זמרת שלא מצאה סיבה לחכות זמן רב היא שרון ואן איטן המעולה. שנה אחרי שהוציאה את "Are We There", אולי האלבום הכי טוב שלה, היא משחררת EP חדש של שירים שהצטברו אצלה וכנראה התחננו כבר לצאת. אני סאקר של ואן איטן. התאהבתי בה ברגע ששמעתי את שיר הפתיחה של אלבום הבכורה שלה, כך שהמלצה עליה היא לא חוכמה גדולה כשהיא באה ממני.

   


   

  שרון ואן איטן - "I Don't Want To Let You Down". להאזנה לאלבום המלא - לחצו על התמונה

   

  אבל אל תסמכו עליי, תסמכו על האוזניים שלכם. תנו האזנה ל-EP החדש שלה, ושמו "I Don't Want To Let You Down", שמוזרם במלואו (אם כי מפורק לשירים בודדים, ולא כהאזנה רציפה) באתר של NPR. אולי תתאהבו בה, כמוני וכמו רבים אחרים. ואולי לא, וגם אז הרווחתם - יישר לכם באוזניים מקום לדברים טובים אחרים, שמגיעים בשטף בזמן האחרון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים