שתף קטע נבחר

טען שאשתו בגדה בו – אבל נכשל בפוליגרף

גבר שעזב את אשתו בטענה שקיימה יחסי מין עם קרוב משפחתה הגיש תביעת גירושים. הדיינים הסכימו למכונת אמת שתוצאותיה היו מפתיעות

גבר שדרש להתגרש מאשתו בטענה שבגדה בו עם בן משפחתה, שכנע את בית הדין הרבני האזורי בנתניה לערוך בדיקת פוליגרף. אלא שדווקא הוא נמצא דובר שקר, והדיינים קבעו שמאחר שהכפיש את שמה לשווא, יהיה עליו לשלם לה את סכום הכתובה – כ-100 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

הבעל עזב את הבית אחרי שש שנות נישואים והותיר את אשתו בגפה עם שלושת ילדיהם הקטינים. במאי 2013 הוא הגיש נגדה תביעת גירושין בטענה שהיא "אישה רעה" שבמשך שלוש שנים לא נוהגת בו בכבוד. כדוגמה הוא סיפר שנתנה את הרכב שלהם לאחיה, מה שאילץ אותו לצעוד מדי בוקר חמישה קילומטר ברגל כדי להגיע לעבודה. טענה נוספת שהעלה הייתה כי האישה הודתה שבגדה בו עם קרוב משפחתה, והוא ביקש לשלוח את האישה לפוליגרף בנושא.

 

בתגובה הגישה האישה תביעה לכתובה בסך 100 אלף שקל. היא טענה כי בעלה פשוט עזב את הבית יום אחד והשאיר אותה ללא תמיכה כלכלית. היא הוסיפה שהיא אישה נאמנה ועקרת בית למופת, והכחישה שהייתה עם גבר אחר בזמן הנישואים. לדבריה, היא החליטה להסכים לגירושים ולא לתבוע שלום בית בשל טענות בעלה שפגעו בכבודה ובשמה הטוב.

 

ביולי 2014, לנוכח העובדה ששני הצדדים הביעו הסכמתם לסיים את הנישואים, נתן בית הדין פסק דין לגירושין. לאחר מכן עסקו הדיינים הרב מיכאל עמוס (אב"ד), הרב שניאור פרדס והרב אריאל ינאי בשאלת הכתובה, שאותה ביקש הבעל לא לשלם בשל הבגידה.

 

הדיינים שלחו את הצדדים לבצע בדיקת פוליגרף, אלא שתוצאותיה היו מפתיעות: דווקא הבעל דובר שקר ואילו האישה דוברת אמת.

 

הבעל התעקש שיש בידיו הקלטות שמעידות על בגידה, אבל אחרי שתי הזדמנויות שניתנו לו להציג אותן, הוא נאלץ להודות שאין לו כל תיעוד בידו.

 

הדיינים החליטו שהגיעה השעה להכריע בתביעת הכתובה ובתוך כך ציינו כי אף שהבעל הוא שהגה את הרעיון להיבדק בפוליגרף, נמצא כי הוא דובר שקר והאישה לא בגדה בו מעולם. לכך מצטרפות גם טענותיו השקריות בדבר הקלטות שלא היו.

 

"הבעל פגע בכבודה של האישה והשמיץ אותה על בגידה בפני הכול ללא כל ביסוס", סיכמו הדיינים את פסק הדין שחייב את הבעל לשלם לאשתו את מלוא הכתובה ב-50 תשלומים.

 

עם זאת, הדיינים הבהירו כי כל סכום שהאישה קיבלה בבית המשפט לענייני משפחה, שם נדונה סוגית הרכוש המשותף, יקוזז מסכום הכתובה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים