שתף קטע נבחר

אביגדור ליברמן מגלה סודות

בכנס "ישראל ביתנו" חשף איזה איום קיבל מסביבת נתניהו שהביא אותו לענות "שיילך קיבינימט" ומי הקהל שהוא הולך לפנות אליו מעכשיו

 

ארכיון. נתניהו וליברמן (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
ארכיון. נתניהו וליברמן(צילום: גיל יוחנן )

בישראל ביתנו מתרגלים למצב החדש בספסלי האופוזיציה, ומלבד ביקורת קשה שמשמיע מדי שבוע היו"ר אביגדור ליברמן על התנהלותו של בן בריתו לשעבר, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא חידד בסוף השבוע את הכיוון שאליו תפנה המפלגה בקרוב. דברים שאמר בכנס פעילים סגור מספקים פרטים מרתקים הן על עתיד ישראל ביתנו והן על ההתנהלות מאחורי הקלעים במהלך המו"מ הקואליציוני.

 

עוד בחדשות:

 

הכנס התקיים במלון "צל הרים" בים המלח ולקחו בו חלק כ-90 פעילים מרכזיים של המפלגה, בהם ראשי ערים וסגני ראשי עיר, שקיימו דיונים מיום חמישי ועד שבת. אבל החלקים המעניינים ביותר מן הסתם הגיעו כשהיו"ר החל לדבר.

 

ליברמן ניתח באוזני המשתתפים את מצב המפלגה מאז מה שכינה "המשבר" - פרוץ חקירת המשטרה שהובילה לפרשת השחיתות הציבורית הגדולה לפני הבחירות. לדבריו, מאז מתמודדת ישראל ביתנו בשלושה שלבים. "הראשון היה שלב ההישרדות", אמר ליברמן לפעילים, "ואת השלב הזה המפלגה עברה בהצלחה עם שישה מנדטים, למרות הערכות של כמה מהסוקרים על כך שאנחנו מגרדים את אחוז החסימה. השלב השני הוא שלב השיקום, שטרם הסתיים".

 

ליברמן הציג במהלך הכינוס נתונים של בדיקה פנימית שלפיהם אם הבחירות היו מתקיימות כיום, ישראל ביתנו הייתה מגיעה לתשעה מנדטים. "אנחנו צריכים להגיע למספר דו-ספרתי והפעילות בחודש הקרוב תתמקד בין היתר בתחום החקיקה. זה גם יסייע למפלגה להשלים את תהליך השיקום הנחוץ", אמר. "השלב השלישי הוא שלב הצמיחה. אנחנו מתכננים הסתערות על בוחרים חדשים. השלב הזה מתוכנן לצאת לפועל עם סיום תקופת החגים".

 

ליברמן הזכיר את היחסים הרגישים עם נתניהו ושיתף את הפעילים בסיפור מאחורי הקלעים. לדבריו, יומיים לפני הצגת הקואליציה החדשה בכנסת התקשר "מקורב מאוד לנתניהו" לחבר של ליברמן בחו"ל, וצעק עליו: "אם איווט לא יצטרף לקואליציה עכשיו, הוא יצטער על כך. שלא יופתע אחר כך כשלהב 433 יזמינו אותו לחקירה".

 

ליברמן טען שהחבר התקשר אליו ועדכן אותו על שיחת הטלפון, והוא ענה לו: "תתקשר אליו ותגיד לו שיילך קיבינימט".

 

לטענת ליברמן, דמויות מפתח בצמרת הליכוד דיברו איתו לאחרונה וסיפרו שהם מגלגלים רעיון להקים מחנה לאומי רחב: "בכוונתם להציע גם למשה כחלון, לנפתלי בנט, לגדעון סער ולישראל ביתנו להצטרף. אבל המחסום העיקרי הוא נתניהו, שאף אחד מהגורמים הללו לא סומך עליו. כל עוד הוא עומד בראש הליכוד, הרעיון הוא תיאורטי בלבד ולא ניתן להוציאו אל הפועל".

 

אחד הדיונים שנערכו בכנס עסק בשאלת הזהות של המפלגה, ונסוב על השאלה אם ישראל ביתנו תהיה סקטוריאלית או כלל-ישראלית. ליברמן ענה: "אנחנו מייצגים את הסקטור החשוב בישראל: את הסקטור של האנשים המשרתים, העובדים והמשלמים מס הכנסה. בלי הסקטור הזה המפלגה לא יכולה להתקיים. פגיעה בחוק שוויון בנטל, ביטול כושר השתכרות של שני בני הזוג כקריטריון זכאות לדיור, מעונות יום וביטול נושא הגיור הם דברים שאנחנו לא מאמינים בהם, ועבורם אנחנו נילחם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל, גיל יוחנן
נתניהו וליברמן
צילום: מרק ישראל, גיל יוחנן
מומלצים