שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "גב האומה": תישארו, חסרה כאן סאטירה

  לא יהיה קל ב"גב האומה" ללא גורי אלפי, אך למרות זאת - גם כשתוכנית הסאטירה היא "לא יותר מסבירה", היא עדיין צולפת במקומות הנכונים. חוץ מהופעת האורח של ח"כ אורן חזן, שכמה שהבטיחה - ככה לא קיימה

  אם כל העונה הקודמת של "גב האומה" ואלה של "מצב האומה" שהיו לפניה עוד לא שכנעו אתכם שאין אלוהים - הנה ההוכחה האמיתית: אם היה אלוהים הוא לא היה נותן לגורי אלפי להבריז מהפאנל של התוכנית (שעלתה אתמול, שבת, לעונה חדשה בערוץ 10) ולהגיח אליו רנדומלית ככוכב אורח.

   

  אלפי הוא עגבניית השרי בפסגת הגלידה, הוא הדרקון של חאליסי, הלברון של קליבלנד. הסגנון שלו כבר הוטמע ב-DNA של הפאנל, ומי שזה לא יהיה אני מקווה שהוא יהיה חבר קרוב של שליין, כדי שרוטינת החלפות ההיי-פייבים באולפן תימשך, כי היא גורמת לשליין להיראות הרבה יותר קול.

   

   (צילום: ערוץ 10) (צילום: ערוץ 10)
  אז נכון, לא יהיה קל למלא את כל הרובריקות שאלפי חולש עליהן כרגע - בעיקר זאת של העירקי - אבל נראה לי שיהיה בסדר, וכמו ששליין אומר, אין טעם להיות יותר מדי רגשניים בקשר לזה. נותרו עוד כמה אנשים מצחיקים על הטיטאניק (תם אהרון?) וכל עוד הכותבים נותנים עבודה, התוכנית תשרוד. נתנחם בעובדה שגורי לא עזב בשביל לעבוד אצל תשובה.

   

  מה שבטוח הוא שהכותבים לא נתנו עבודה בהופעת האורח הכה מבטיחה וכה לא מקיימת של חבר הכנסת ומושל הממלכות כולן, אורן חזן. אני מניחה שגם בהופעות אורח של פוליטיקאים מוצמדים אליהם כותבים מנוסים של התוכנית, או לפחות מוודאים שיש להם כותבים מוכשרים משלהם, בדיוק כדי למנוע מקרים כמו זה שבו חזן מצהיר שהוא לוקח פסק זמן, ואז שולף 'פסק זמן' מהכיס.

   (צילום: ערוץ 10) (צילום: ערוץ 10)
  יש ערך עקרוני לגיחות של פוליטיקאים בתוכנית כמו "גב האומה" - סאטיריקנים שממש מתעמתים עם מושא הביקורת שלהם ולא רק זורקים עליהם עגבניות (שרי?) מהיציע, גורמים לנו להעריך אותם יותר. אלוהים יודע (כלומר, אם היה אחד כזה) שהעונה הארוכה והנפוצה ביותר בישראל היא עונת הבחירות, ופוליטיקאים הם חומר גלם כמעט הכרחי. אבל בפועל מעט מאוד נבחרי ציבור יכולים לעמוד בדרישות שמכתיב הפורמט, ואורן חזן לא היה אפילו קרוב.

   

  כשהוא נכנס לאולפן עם צלחת כיבודים כמחווה לחיקוי שלו ב"ארץ נהדרת" היתה תקווה שהאיש מגיע עם קורטוב של הומור עצמי, אבל שם זה נגמר. אלא אם כן חזן השליך מעליו את כל הדפים שכתבו עבורו בכניסה לאולפן והחליט שהוא יצלח את התוכנית כנגד כל הסיכויים ובכוחות הכריזמה שלו בלבד, ההופעה החלשה שלו היא באחריות העורכים. יכול להיות שהרצון ללהק גימיק - בכל זאת חזן הוא האיש החזק בליכוד כרגע - לקרוץ למיינסטרים ולהרים את הרייטינג בתוכנית הראשונה היה חזק יותר (מה שמסביר את הנוכחות של נינט), אבל זה עלה להם - ולנו - ביותר מדי רגעים מביכים סלש מתים בחסות חזן.

   (צילום: ערוץ 10) (צילום: ערוץ 10)
  (צילום: ערוץ 10)

  הבשורה הטובה היא כמובן ש"גב האומה" עוברת להפצעה קבועה בלוח השידורים של ערוץ 10, אחת לשבוע (אולי אפילו ל-15 שנה) ולא נצטרך להמתין. ל"ארץ נהדרת" היתה עונה טובה אבל בין הלקטים והחופשות והבחירות התכופות חסרה פה בנוף תכנית סאטירה שאפשר להתפרק אליה באופן שגור, בלי לפחד להתמכר, וגם כשהיא סבירה, כמו אתמול, הצלפים של "גב האומה" הם עדיין מהטובים שיש לנו.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 10
  גורי אלפי. גב האומה
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים