שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בנט לקהילה הבינלאומית: "הכירו בריבונות ישראל בגולן"
  שר החינוך הזכיר כי עד היום אף מדינה לא הכירה בגולן כחלק מישראל. "הגיעה העת שגם העולם המערבי יעמוד לצד מי שצודק", אמר בנט. קודם לכן חברתו מהבית היהודי שרת המשפטים שקד ספגה ביקורת מרומזת מהיועץ המשפטי לממשלה שאמר: "הטענה שהמשילות בידי מערכת המשפט - פשטנית ובלתי מבוססת"

   

  בנט על החרם: "זו אנטישמיות, חד וחלק"    (צילום: אולפני הרצליה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט קורא היום (א') לקהילה הבינלאומית להכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן. "אני רוצה להציב אתגר לעולם כולו", אמר בנט. "אני רוצה לתת לקהילה הבינלאומית הזדמנות להפגין מוסריות. איפה אפשר לעשות את זה? ברמת הגולן". השר הוסיף ואמר: "אני קורא מכאן לקהילה: הכירו בריבונות הישראלית על רמת הגולן".

   

  עוד בחדשות:

   

  בנט הוסיף וקרא להרחיב את ההתיישבות ברמת הגולן והציב מטרה להגיע ל-100 אלף יהודים ברמה תוך חמש שנים. כיום מתגוררים כ-20 אלף יהודים ברמת הגולן.

   

  השר מהבית היהודי הוסיף והזכיר כי הגולן הוא חלק מישראל מאז מלחמת ששת הימים. "ב-1981 עבר חוק רמת הגולן שהחיל את החוק הישראלי על השטח", אמר בנט. "העולם בזמנו צעק ומתח ביקורת חריפה על ישראל, ועד היום אף מדינה לא הכירה בגולן כחלק ממדינת ישראל, אך זה לא עצר את בגין שהבין שרמת הגולן שלנו ושאי-אפשר להעביר שטח לאויבינו. זה נכון היסטורית ומוסרית.

  נפתלי בנט (צילום: מוטי קמחי)
  נפתלי בנט(צילום: מוטי קמחי)

  "היום הגיעה העת שגם העולם המערבי יעמוד לצד מי שצודק. אני מבין שיש מחלוקת על יהודה ושומרון על מה שנקרא בעולם 'הגדה המערבית'. אני מבין שנסכים שם שלא להסכים. ברור לי ששם יש מחלוקת, העולם עדיין מנסה לקדם שם תוכניות דמיוניות. אבל נשים את זה בצד. לצערי העולם לא מחיל תוכניות על יהודה ושומרון, אבל על הגולן? לאסור תוצרת חקלאית מהגולן? מה הלוגיקה? איפה המוסר? למי הם היו רוצים שנעביר את הגולן, לאסד? למה עד לרגע זה לא מכירים בגולן? מה הנימוק? היום ברור שלו היינו מקשיבים לעולם היינו מוותרים על הגולן ודאעש היה שוחה בכינרת. די עם הצביעות".

   

  לפני בנט נשא דברים בכנס היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והוא הגיב במרומז להתבטאויותיה של שרת המשפטים הנכנסת איילת שקד ממפלגתו של בנט. "יש מי שסבור שבישראל היום המשילות לא בידי נבחרי העם, אלא בידי מערכת המשפט. אני חולק על הדברים האלה. זו בעיניי תפיסה פשטנית ובלתי מבוססת", אמר וינשטיין.

   

  מנגד, היועץ המשפטי לממשלה הוסיף כי הוא איננו חושב שכל מי שקורא לקדם רפורמות מנסה לפגוע במערכת המשפט. לדבריו, "לא מדובר פה במאבק בין בני אור לבני חושך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בנט לקהילה הבינלאומית: "הכירו בריבונות ישראל בגולן""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים