שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס: שמח על ההפסד של ארדואן
  הנשיא לשעבר בירך בדבריו בכנס הרצליה על תוצאות הבחירות בטורקיה, והזהיר: "אם לא נתחיל במשא ומתן ישראל עלולה להפוך למדינה ערבית - הדמוגרפיה תאכל אותנו"

  פרס ונשיא צרפת לשעבר סרקוזי, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  פרס ונשיא צרפת לשעבר סרקוזי, היום(צילום: AFP)

  "ישראל צריכה להתחיל במשא ומתן מדיני בראש ובראשונה כדי שלא תהיה מדינה ערבית וכדי לשנות את מצבנו הבינלאומי. אם לא נתחיל במשא ומתן ישראל עלולה להפוך למדינה ערבית. הדמוגרפיה תאכל אותנו. זה הסוף לחזון מדינה יהודית ודמוקרטית". כך אמר הבוקר (יום ב') הנשיא התשיעי שמעון פרס בכנס הרצליה. פרס השיק אתר אינטרנט למלחמה בחרמות ברשתות החברתיות בשיתוף ארגון StandWithUs.

   

  בהתייחסו לחרם נגד ישראל אמר: "ארגוני החרמות מציעים בורות ושנאה. צריך להבין כי חרם מונע משא ומתן - ארגוני ה-BDS רוצים לרצוח את המשא ומתן לשלום באמצעות חרמות, והם לא ישיגו שום דבר מלבד שנאה. מנכ"ל אורנג' עשה טעות וטוב שיבוא להתנצל. יש לנו מדינות ידידות אך צריך להבין כי החרמות מגיעים מחברות עצמאיות בעלות השפעה עולמית - אנחנו צריכים לטפל בהסברה מול החברות הגלובליות ולהראות להן כי אנו באמת פונים לשלום".

   

  פרס הדגיש בדבריו כי חשוב שממשלת ישראל תדבר בקול אחד וברור לעולם - "האם היא בעד שתי מדינות או נגד?"

   

  על הפסד מפלגתו של נשיא טורקיה ארדואן בבחירות במדינה אמר פרס: "אני שמח על שקרה בטורקיה - ארדואן רצה להפוך את טורקיה לאיראן, ואין מקום לשתי איראן במזרח התיכון. תוצאות הבחירות בטורקיה הן מגמה חיובית לישראל ולמזרח התיכון".

   

  בוז לקריאות הבוז

  בהתייחסו לקריאות הבוז שהופנו כלפי שר האוצר האמריקני ג'ק לו בכנס בניו יורק אמר: "הצעקות לג'ק לו בכנס אתמול היו מבישות, ג'ק לו תומך בישראל ואינו אויב שלנו - על מה צעקו לו? ואם צועקים האמת נהיית שקר והשקר הופך אמת? ברור שלא - אנחנו חייבים לדבוק באמת".

   

  על היחסים בין ישראל לארה"ב אמר פרס: "את כל המחלוקות בין ישראל לארצות הברית ניתן לפתור בידידות ובשיחות בארבע עיניים.

   את אובמה צריך לשפוט על פי המעשים וצריך לומר את האמת - אין בעיה ביטחונית של ישראל שאובמה לא נענה לה. הוא תמך בישראל באו"ם בנושא ההתנחלויות גם כשדעתו הייתה שונה כי הוא דואג למדינת ישראל. תמיד קיבלנו את מבוקשנו מאובמה גם כשדעתו הייתה שונה".

   

  פרס קרא לחזור מיד לשולחן המו"מ עם הפלסטינים וציין: "התנאים המוקדמים שמציבים שני הצדדים יוצרים התעקשות ומקשים על משא ומתן - יש לגשת למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים. אני מכיר את אבו מאזן יותר טוב מאחרים - הוא המנהיג הערבי הנוח ביותר לנהל איתו משא ומתן, הוא לוחם בטרור בשיתוף פעולה עם ישראל, ואומר דברים אמיצים שאף מנהיג ערבי אינו אומר. משא ומתן ייקח זמן אך לנו אסור להתייאש וחייבים לחזור לשולחן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים