שתף קטע נבחר

"מעולם לא יצאתי לדייט". בתולים בני 40 ביפן

לא רק סרט: רבע מהיפנים הבוגרים לא קיימו מעולם יחסי מין. "חסרי ביטחון עקב היעדר חוסן כלכלי", מסבירה שדכנית. והפתרון? אוניברסיטה לבתולים

 

גברים יפנים בתולים בסדנה באוניברסיטה לבתולים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גברים יפנים בתולים בסדנה באוניברסיטה לבתולים(צילום: AFP)

"אף פעם לא הייתה לי חברה. זה לא שאני לא מעוניין, אני מעריץ נשים, אבל אני לא יודע איך לגשת אליהן". אלה דבריו של טקאשי סקאיי, אזרח יפן בן 41 שמחזיק בעבודה טובה ובחיוך כובש. יש לו רק בעיה אחת: הוא מעולם לא יצא לדייט ומעולם לא קיים יחסי מין.

 

עוד חדשות בעולם:

העליון בארה"ב: אמריקני יליד ירושלים אינו יליד ישראל

תיעוד: שוטר לבן תוקף נערה שחורה בביקיני

מדינת כלא: פשעים נגד האנושות באריתריאה

 

בשנת 2005 כיכב הקומיקאי סטיב קארל בסרט "בתול בן 40" שגולל את סיפורו של גבר שמעולם לא שכב עם אישה אף שהגיע לגיל 40. סקאיי לא לבד ביפן. בשנת 2010 ערך מכון מחקר סקר, ולפיו רבע מהיפנים בשנות ה-30 לחייהם מעולם לא קיימו יחסי מין. ביפנית אף הוצמד להם הכינוי "ירמיסו" כדי לתאר אותם.

 

נתונים נוספים בסקר העלו כי 68% מבני 19-18 ביפן הצהירו על עצמם בתולים. לשם ההשוואה, סקר שערכה יצרנית הקונדומים "דורקס" העלה כי רק פחות מ-20% מהצעירים בגרמניה לא שכבו עם נשים עד שמלאו להם 20 חורפים.

לומדים בסדנת ציורכדי להבין את גוף האישה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לומדים בסדנת ציורכדי להבין את גוף האישה(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מומחית שדכנות יפנית, יוקו איטמוטו, מאשימה את המצב הכלכלי בבעיית הגברים היפנים. "הרבה גברים איבדו את ביטחונם בעקבות היעדר חוסן כלכלי", הסבירה איטמוטו לסוכנות הידיעות הצרפתית. "בשני העשורים האחרונים היו הגברים היפנים במצב קשה והיו תחרותיים מאוד".

 

אחד המרואיינים היה גבר בן 49, ארכיטקט במקצועו, שסיפר כי בחייו הרגיש פעמיים רגשות רומנטיים ואינטימיים לאישה, פעם אחת בשנות ה-20 לחייו ובפעם השנייה כעבור שני עשורים.

 

עם זאת, בשני המקרים הוא חווה אכזבה קשה. "הייתי הרוס", סיפר האיש. "הדחייה השתלטה לי על החיים ולא נתנה לי כל סיבה לחיות".

 

יש מי שמנסה לעזור לבתולים. ביפן פועלת אוניברסיטה לבתולים, שאחד ממנהליה הוא שינזו סאקטצומה. "בכל מקום ביפן יש תמונות מיניות: בטלוויזיה, בספרי קומיקס וברחובות", מסביר סאקטצומה. "עד עכשיו לא היה מקום ביפן שלימד על סקס או איך לפתח מערכת יחסים".

קארל בסרט בתול בן 40. ביפן זו מציאות ()
קארל בסרט בתול בן 40. ביפן זו מציאות

סאקטצומה מפעיל את ארגון "ידיים לבנות" תחת האקדמיה שעוזרת לגברים למלא את צורכיהם המיניים. אחד הקורסים באוניברסיטה לבתולים הוא ציור נשים עירומות כדי להתגבר על הבושה וכדי שהגברים יבינו את מבנה גוף האישה.

 

זוכרים את טקאשי סקאיי? הוא משתתף באותו שיעור ומספר על חוויותיו. "בפעם הראשונה שהשתתפתי בשיעור נדהמתי. הגוף שלהן כל כך יפה", אמר.

 

על אקדמיית הבתולים הוא מלא שבחים. "זה היה מאוד חיוני לביטחון שלי. אני מקווה שמה שלמדתי שם יוביל לאפשרות שאוכל לבנות מערכת יחסים. עם זאת, לא צריך להיות פסימי. להיות בתול זה לא גזר דין מוות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים