שתף קטע נבחר

ישן-חדש: תיעודה האחרון של אמיליה ארהרט

אחיו של עוזרה האישה של הטייסת החלוצה צילם אותה זמן קצר לפני שהמריאה למשימה שממנה לא חזרה ב-1937. אחרי 80 שנה, התיעוד נחשף על ידי בנו: "זה עמד על קופסה במשרד שלו. לא ידעתי מה זה בכלל"

אמיליה ארהרט בסרטון "החדש" שנחשף לאחרונה ()
אמיליה ארהרט בסרטון "החדש" שנחשף לאחרונה

סרטון שנחשף לאחרונה מראה ככל הנראה את תיעודה האחרון של הטייסת האמריקנית אמיליה ארהרט לפני שניסתה להקיף את העולם במטוס דו-מנועי ונעלמה באוקיינוס השקט. הסרטון הישן צולם בידי אחיו של עוזרה האישי של ארהרט במהלך צילומים שערכו יחדיו באביב 1937. מומחים שבחנו את הסרטון מאמינים כי הוא מקורי ומראה את תמונותיה האחרונות בהחלט של הטייסת לפני מותה.

 

עוד חדשות בעולם :

חדר העיתונאים בבית הלבן פונה באמצע תדרוך

נתקעו במעלית 3 ימים: צרחו - ואיש לא שמע

ביחד, לעולם הבא: קבר משותף לאדם ולכלב

 

ארהרט האמריקנית – טייסת, סופרת ואייקון פמיניסטי – הייתה האישה הראשונה שחצתה את האוקיינוס האטלנטי בטיסה. למשימה האחרונה בחייה היא המריאה במטוס דו-מנועי של חברת לוקהיד אלקטרה. ב-2 ביולי 1937 נעלם המטוס לאחר המראה מעיר בגינאה החדשה, כשהיעד היה אי קטן ליד קו המשווה בשם האולנד.

 

מצלם הסרטון שנחשף כעת הוא ג'ון ברזניק, אחיו של עוזרה האישי של ארהרט אלברט רזניק. ג'ון הצטרף לשניים לפני משימתה של ארהרט. העוזר האישי תיעד את הטייסת לפני הנסיעה, והאח למעשה תיעד את השניים יחדיו. סוכנות הידיעות AP דיווחה שג'ון החזיק בתיעוד שצילם לפני הטיסה הגורלית במשך 50 שנה עד שנפטר בשנת 1992, אז עבר התיעוד לידיו של בנו, שמוקדם יותר השנה פנה לבית ההוצאה לאור The Paragon Agency.

 

"אני בכלל לא ידעתי מה יש בסרטון עד שאבי נפטר ולקחתי את הגלם הביתה וצפיתי בו", סיפר ברזניק הבן. "זה תמיד ישב בקופסה על מדף במשרדו של אבי, ומחוץ לקופסה היה כתוב 'אמיליה ארהרט, שדה התעופה בורבנק, 1937".

 

עותקים להורדה ישירה של הסרטון נמכרים כעת לצד ספר חדש על מסעה האחרון של ארהרט מסביב לעולם. מחברת הספר שנמכר לצד הסרטון, ניקול סווינפול, סיפרה: "אפשר לראות את אלברט (העוזר האישי) על הקרקע עם המצלמה הגדולה שלו. הוא שוכב על גבו ומצלם את אמיליה מלמטה, והיא מעין מתנשאת מעליו ומבטה נישא לעבר המטוס. כך גם ראה העולם את אמיליה, כגיבורה. היא הייתה הסימן לתקווה בתקופת השפל הגדול".

 

לאורך השנים עלו כמה השערות לסיבת ההיעלמות מטוסה של ארהרט. אחדים טענו שהדלק אזל מעל האוקיינוס, ואחרים סברו שהמטוס נחת על אי שבו מצאה הטייסת את מותה. בסוף החודש שעבר דווח כי מומחי מתכות אמורים לקבוע בקרוב אם שרידי המטוס שבו ניסתה לבצע את המשימה נמצאו לאחרונה באיי מרשל שבאוקיינוס השקט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיעודה האחרון של אמיליה ארהרט, 1937
מומלצים