שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דוד ד'אור: חידוש של סיה נשמע כמו שיר שלי

  חידוש לשיר "Californa Dreaming" בביצועה של הזמרת סיה, נשמע לדוד ד'אור כהשראה מוזיקלית ברורה משירו "תשמור על העולם ילד". "הדמיון גדול מאוד". נציגי הזמרת ל-ynet: "שיפנה בתלונות למבצעים המקוריים"

  יש אינספור שירים שסופגים השראה משירים אחרים, אך יש מקרים חריגים בהם הדמיון כבר מעורר תהיות. הזמר דוד ד'אור, אשר הוציא ב-1995 את השיר "שמור על העולם ילד" שהיה ללהיט ענק, האזין לאחרונה לחידוש השיר "Californa Dreaming" בביצועה של הזמרת סיה, ולא יכול היה שלא לשים לב שקטע הפתיחה של השיר מזכיר לו מאוד את שירו שלו מלפני שני עשורים. האזינו ושפטו בעצמכם

   

   

  "אכן הדמיון הוא גדול מאוד", אומר ד'אור על מה שיכול להחשב כהשאלה מוזיקלית ברורה. "קיבלנו תגובות מאנשים בעולם  שמכירים את 'תשמור על העולם ילד' כשהם תמהים וחשבו שסיה ביקשה את רשותינו להשתמש בפתיחה לשיר. גם אנשי רדיו בישראל עלו מיד על הדמיון.  מדובר בצליל אחד בלבד ששונה בגרסה של סיה. אני לא אדם שאוהב עימותים ותביעות. הייתי שמח אילו היו נותנים קרדיט. אבל באמת השיר וההפקה מקסימים. סיה היא זמרת ענקית ומאוד מחמיא לי ששיר שהקלטנו לפני 20 שנה נשמע רלוונטי מאוד גם עכשיו".

   

  "שמור על העולם ילד" של ד'אור

   

  מנציגיה של סיה נמסר ל-ynet: "השיר המקורי 'California Dreaming" בוצע במקור על ידי המאמאס' והפאפאז' והוקלט בשנות השישים. הוא יכול להפנות את התלונות שלו אליהם, על אף שהם הקליטו את השיר כ-30 שנה לפני שהשיר שלו יצא". לטענה כי לא השיר המקורי הוא מקור הטענה אלא האינטרו לגרסת הכיסוי של סיה בחרו אנשי סיה שלא להגיב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלעד גוטמן, getty images
  דוד ד'אור וסיה. גניבה או צירוף מקרים?
  צילום: אלעד גוטמן, getty images
  לאתר ההטבות
  מומלצים