שתף קטע נבחר

צרפת: שטראוס-קאהן זוכה מאשמת סרסרות

מי שעמד בראש קרן המטבע הבינלאומית זוכה מאשמת סרסור לזנות בנסיבות מחמירות עקב חוסר ראיות. הזיכוי מצטרף לשלל תיקים נגדו בעוון עבירות מין שנסגרו מאותה סיבה במהלך העשור האחרון

דומיניק שטראוס-קאהן (צילום: AP) (צילום: AP)
דומיניק שטראוס-קאהן(צילום: AP)

 

בית משפט בצרפת זיכה היום (ו') את דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, מאשמת סרסרות בפרשת ארגון מסיבות המין. זאת עקב חוסר ראיות.

 

שטראוס-קאהן (65) היה בעבר מועמד מוביל במרוץ לנשיאות צרפת, עד שחדרנית בבית מלון בניו יורק האשימה אותו ב-2011 כי תקף אותה מינית. התיק נגדו נסגר לאחר שבית המשפט הטיל ספק במהימנותה של המתלוננת ואולם משפט חדש נפתח נגדו בעיר ליל בגין סרסור לזנות. זאת לאחר שנעצר במרס 2012 יחד עם שמונה גברים נוספים בעקבות הודאה של כמה זונות כי קיימו עמו יחסי מין והשתתפו עמו במסיבות מין.

 

התביעה טענה כי שטראוס-קאהן, שנאשם יחד עם 13 אנשים נוספים, ידע שהנשים שעמן בא במגע הן פרוצות כשנטל חלק במסיבות מין בפריז, בליל ובוושינגטון בשנים 2011-2008. הכלכלן לשעבר נאשם ב"סרסור לזנות בנסיבות מחמירות". השערורייה המדוברת זכתה לכינוי "פרשת קרלטון" על שם בית המלון בליל שעומד במרכז רשת מין שחבריה עמדו לדין.

 

על פי התביעה, הכלכלן הבכיר לשעבר התיר לקיים בדירתו השכורה מסיבות מין שבהן השתתפו פרוצות והוא עצמו היה מעורב בארגונן. עורכי דינו של שטראוס-קאהן דחו את האישומים נגדו וטענו שהוא מעולם לא הסתיר את מסיבות המין שבהן השתתף, אבל שלא היה מודע שהנשים שהשתתפו בהן היו זונות ולא מילא חלק מרכזי בארגון המסיבות.

 

אך בחודש פברואר ביקש התובע במשפט לזכות את שטראוס-קהאן מאשמת סרסור בשל חוסר ראיות. זאת לאחר שאף בוטלו חמש מתוך שש התלונות שהביאו לכתב האישום. 

 

אף על פי שהזנות מותרת בחוק הצרפתי, חל איסור לסחור בזונות ולספק אותן לאנשים אחרים. עוד נאסר על שימוש בכספי תאגידים כדי לממן שירותי מין.

 

התלונה על אונס בניו יורק והחשדות לסרסור בזנות בליל אינם התיקים היחידים שנסגרו נגד שטראוס-קאהן. באוקטובר 2011 נסגר מחוסר ראיות תיק האונס של העיתונאית טריסטן בנון, לאחר שהתלוננה בשנת 2003 כי ניסה לאנוס אותה. חקירה נוספת של התביעה הכללית בצרפת, שעסקה בהאשמה שהיה מעורב באונס קבוצתי, נסגרה אף היא בספטמבר 2012, לאחר שצעירה חזרה בה מההאשמות ולא הגישה תלונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
דומיניק שטראוס-קאהן
צילום: AP
מומלצים