שתף קטע נבחר

קנאביס בכיכר העיר: מי שתל מריחואנה בבירה?

תעלומה בקזחסטן: מאות שתילי קנאביס התגלו בערוגות פרחים ברחבי הבירה אסטנה. יש מי שחושד שהממשלה אחראית לכך, מסיבת מתוחכמת במיוחד

אקלים מצוין לגידול הסם ()
אקלים מצוין לגידול הסם

משטרת קזחסטן חוקרת כיצד נשתלו ממש מתחת לאפה מאות שתילי מריחואנה בערוגות פרחים בכיכרות ובאתרים מרכזיים ברחבי הבירה אסטנה. תיירים רוסים שזיהו את הצמח החריג בנוף והעלו תמונות שלו לפייסבוק הציפו את התעלומה.

 

מספר גדול במיוחד של שתילי קנאביס התגלו בפינת הרחובות אאואזוב ודז'נגלדינה באסטנה, והעירייה הבטיחה לסלק אותם מיד.

מריחואנה בכיכר ()
מריחואנה בכיכר

גילוי השתילים העלה כמה השערות בנוגע למקורם. יש הטוענים כי צרכני סמים הם ששתלו אותם כדי לדאוג לעצמם לאספקה ממקום שלא יעורר את חשד המשטרה, ואילו אחרים חושדים שמדובר בצעד מתוחכם של הממשלה, שמנסה לפתות משתמשי סמים אל גינות המריחואנה - ואז לעצור אותם.

 

קזחסטן מתאפיינת באקלים מצוין לגידול מריחואנה, וכתוצאה מכך היא נאבקת בסם זה שנים.

העיר אסטנה יקרה במיוחד ללבו של נשיא קזחסטן, נורסולטן נזרבייב, שקבע אותה כבירת ארצו לפני 18 שנה במקום הבירה דאז, העיר אלמטי. לפני שלוש שנים, מתוך דאגה לניקיונה ולסדר בה, הציע נזרבייב להפוך זריקה והדבקה של מסטיקים ברחובות אסטנה לעבירה פלילית הגוררת קנסות - וגם מעצר של שלושה ימים.

 

קזחסטן אינה דיקטטורה במלוא מובן המילה, אולם גם אינה ידועה כמדינה המצטיינת בתחום זכויות האדם, והשלטון של נזרבייב נחשב קשוח למדי. בעבר שלח

השלטון לכלא בלוגר שהעליב את נזרבייב, ולפני ארבע שנים - כנראה כדי להבטיח לנזרבייב עוד כהונה כנשיא - הוחלט כי כל המועמדים לנשיאות ייאלצו לעבור מבחן בלשון הקזחית, אף שזו אינה השפה השולטת במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צמחי קנאביס גדלים באוויר הפתוח של אסטנה
מומלצים