שתף קטע נבחר

לפיד נגד הרצוג: למה אתה מציל את הליכוד?

יו"ר יש עתיד תוקף את הסכמת יו"ר האופוזיציה להתקזז עם הקואליציה על רקע פרשת אורן חזן: "השחיתות משתלטת על מרכז הליכוד - למה שאנחנו נציל אותם?". הוא תקף גם את שתיקת נתניהו: "חזן יושב בוועדת חוץ וביטחון ונחשף לסודות המדינה הכי כמוסים". המחנה הציוני: "לפיד מתעסק בפוליטיקה קטנה"

 

יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד, יצא בצהריים (שבת) נגד התנהלותו של יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג בפרשת אורן חזן ומחה על "רשת הביטחון" שנתן לדבריו לח"כ מהליכוד, שנטען כי תיווך נערות ליווי ללקוחות וצרך סמים קשים בתקופה שבה ניהל לכאורה קזינו בבולגריה. "יש תופעות מגונות בקואליציה, השחיתות משתלטת על מרכז הליכוד והפוליטיקה - ולמה שאנחנו נקפוץ ונציל את הליכוד?", אמר לפיד באירוע שבתרבות בראשון לציון.

 

לפיד התייחס בדבריו להחלטת הרצוג להסכים להתקזז עם הקואליציה בדיונים ובהצבעות בכנסת, כדי שזו תוכל לטפל בפרשת חבר הכנסת חזן מבלי לחשוש שהוא ינקום בה על ידי היעדרות מהצבעות משמעותיות וסיכון שלטונה. נזכיר שלקואליציה בכנסת יש 61 ח"כים בלבד - רוב זעום, ולכן היא זקוקה לכל חבריה בהצבעות חשובות.

לפיד, חזן והרצוג. יו"ר יש עתיד: "השחיתות משתלטת על הפוליטיקה" (צילום: גיל יוחנן, ג'ורג' גינסברג, EPA) (צילום: גיל יוחנן, ג'ורג' גינסברג, EPA)
לפיד, חזן והרצוג. יו"ר יש עתיד: "השחיתות משתלטת על הפוליטיקה"(צילום: גיל יוחנן, ג'ורג' גינסברג, EPA)

הרצוג טען כי למען ניקיון כפיה של הכנסת יש להתעלות מעל לשיקולים פוליטיים, אבל הקים עליו ביקורת גם בתוך המחנה הציוני עצמו, שם טענו מבקריו כי אין סיבה שהמחנה הציוני יציל את הליכוד ממבוכה שהוא גרם בעצמו בהכניסו את ח"כ חזן לכנסת.

 

"זה לא תפקידה של האופוזיציה - אין לי מושג איך בוז'י הבין שזה תפקידה של האופוזיציה", אמר לפיד. "יש תופעות מגונות בקואליציה, השחיתות משתלטת על מרכז הליכוד והפוליטיקה - ולמה שאנחנו נקפוץ ונציל את הליכוד? אני הייתי נוהג אחרת ואני מאמין שאם הייתי בארץ זה היה אחרת", אמר לפיד, ששב השבוע מחו"ל. "מעניין אותי לשמוע את ראש ממשלת ישראל, ששתק שתיקת בודהיסטית בנושא כאילו זה לא עניינו".

ח"כ חזן מתקבל בתשואות השבוע במרכז הליכוד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ חזן מתקבל בתשואות השבוע במרכז הליכוד(צילום: מוטי קמחי)

לפיד הביע דאגה מהסמכויות שיש כעת לח"כ חזן, בעודו נמצא בעין הסערה הציבורית: "אורן חזן יישב עכשיו בוועדת חוץ וביטחון, ייחשף לסודות הכי כמוסים של

מדינת ישראל, הוא יידע מה קורה בדימונה, בצפון ובדרום. ראש הממשלה, שר הביטחון ויו"ר ועדת חוץ וביטחון הם כולם אנשי ליכוד - הם חייבים לתת תשובה לביזיון הזה. אסור שאדם כמו חזן יהיה חשוף לסודות הכמוסים של מדינת ישראל".

 

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה: "מצער שלפיד מתעקש להמשיך לסייע לממשלת נתניהו באמירות מפרקות וחסרות אחריות. מוטב שיעסוק בנושא עצמו לגופו של עניין ולא בהחלטותיו של יו"ר האופוזיציה. הרצוג ענה לבקשתו של יו"ר הכנסת למספר ימים קצר ומוגבל כי יש רגעים שבהם צריך לשים את טובת המדינה בראש סדר העדיפויות, ולקבל החלטות שלא נובעות רק מפוליטיקה קטנה ואינטרסים צרים כמו אלה המביאים בכירים באופוזיציה לתקוף את יושב הראש שלה יותר מאשר את ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. "רה"מ שותק כאילו זה לא עניינו"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים