שתף קטע נבחר

מחאת הסרדינים גוברת: השבתה בשלישי הבא

בר"ג, בת ים ועוד ערים יחלו היום הלימודים באיחור, וההורים מאיימים כי ביום שלישי בשבוע הבא יושבתו כל בתי הספר בארץ ליום אחד. "קוראים ליישם מיד את התקן של 32 תלמידים בכיתה. מה עשה משרד החינוך עד עכשיו?"

 

 

מחאת הסרדינים עולה שלב: ההורים שמובילים את המחאה בבתי הספר הודיעו כי אם לא תהיה כל התקדמות בנושא במהלך השבוע הקרוב, ביום שלישי בשבוע הבא תתקיים שביתת אזהרה בת יום אחד בכל בתי הספר בארץ - לאחר רצף של השבתות אזוריות בימים האחרונים. גם היום יחלו הלימודים באיחור בכמה ערים.

 

"פורום ועדי ההורים היישוביים עומד על דרישתו שמשרד החינוך יישם לאלתר את החלטת ממשלת ישראל משנת 2008 לתקן מרבי של 32 תלמידים בכיתה", נכתב בהודעה שיצאה מפורום ועדי ההורים, שעומד מאחורי ההשבתות במערכת החינוך בשבוע שעבר. "פורום ועדי ההורים היישוביים קורא לשר החינוך להידבר עם נציגי הפורום ולבחון את הדרכים ליישום החלטה זו".

צפוף להם (ארכיון) (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
צפוף להם (ארכיון)(צילום: ירון ברנר)

ההורים כתבו כי עד למציאת פתרון, שבתות האזהרה יימשכו ויתגברו, תוך שילוב ערים גדולות ויישובים רבים נוספים. היום הושבתו הלימודים לשעה או שעתיים בבתי ספר יסודיים בטירה, קלנסוואה, רמת גן ובת ים. במקביל, התקיימה הפגנת הורים וילדים ברחוב הכבאים מחוץ לבית הספר ערמונים ברמת גן.

 

ישראל זינגר, ראש העיר ויו"ר וועדת החינוך בשלטון המקומי, הגיע לתמוך במפגינים ואמר: "ההחלטה לאחד כיתות ולהביא לכיתות של 40 תלמידים היא החלטה שמדינת ישראל תשלם עליה לא רק היום ומחר, אלא גם לשנים קדימה. אני קורא לשר החינוך לפעול כדי למנוע את האסון. אסור שיהיו ילדים שקופים במערכת החינוך". ההורים והתלמידים קראו למשרד החינוך לקבל את המלצות וועדת שמחון.

 

מחר יושבתו הלימודים לשעה עד שעתיים בבתי ספר יסודיים באשקלון, אריאל, טבריה, קרית שמונה וערערה. ההורים הדגישו כי הם ימשיכו לפעול בכל האמצעים הדמוקרטיים העומדים לרשותם, ועל כן מתכננים השבתה כלל ארצית ליום שלם, של מערכת החינוך ביום שלישי ה-23 יוני. כמו כן מתריעים ההורים כי יתקיימו הפגנות מחאה במקומות שונים ברחבי המדינה, וציינו כי הם לא פוסלים את האפשרות לשבש את פתיחת שנת הלימודים הקרובה, שתחל בספטמבר.

 

"בנוסף לכל אלה, כהכנה למהלך משפטי כולל, יזמנו כבר בשבוע שעבר במסגרת חופש המידע, דרישה לגילוי וחשיפה של נתונים, מסמכים ופעולות שעשה המשרד בנושא הצפיפות בכיתות", אמר חבר הפורום זאב גולדבלט, יו"ר ועד ההורים בגבעתיים. "משרד החינוך מסרב לפרסם את מסקנות דו"ח ועדת שימחון שהקים שר החינוך לשעבר שי פירון לפני חצי שנה. מה הם עשו בזמן הזה?". מחר תתקיים ישיבה בנושא הצפיפות בכיתות בועדת החינוך של הכנסת, והורים מצפים כי יתקבלו החלטות שעל בסיסן יחליטו על המשך צעדיהם במאבק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים