שתף קטע נבחר

6 חצו את הקווים: עוד שני עדי מדינה ב-512

בפרשה שהביאה למעצר ראשי ארגוני הפשע למשטרה כבר שישה עדי מדינה. שני האחרונים שנחשפו מעורבים בהרכבת מטעני החבלה ששימשו את ארגון אברג'יל בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ב-2003

מספר עדי המדינה בפרשה 512 רק הולך ועולה: היום (א') התברר כי בידי המשטרה שני עדי מדינה נוספים בפרשה שהביאה למעצר בכירי ראשי הפשע בארץ. השניים משתפים פעולה עם המשטרה, ובכך עלה מספר עדי המדינה בפרשה לשישה.

 

שני עדי המדינה שהתווספו לרשימה קשורים, בין היתר, להרכבת מטעני החבלה ששימשו את ארגון אברג'יל בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין בגני התערוכה בשנת 2003. השניים נחשפו היום במסגרת עימותים שערכו עם כמה מהחשודים בפרשה.

ניסיון החיסול של רוזנשטיין בשנת 2003 (צילום: אבי כהן) (צילום: אבי כהן)
ניסיון החיסול של רוזנשטיין בשנת 2003(צילום: אבי כהן)

בסוף השבוע האחרון נחשף קיומו של עד מדינה אחר - עבריין בכיר שהחליט לחצות את הקווים. בשיחותיו עם החוקרים מסר העבריין מידע מפליל על אודות מעורבות חשודים בניסיון הרצח של העבריין זאב רוזנשטיין ב-2003. בפיגוע הפלילי שאירע ברחוב יהודה הלוי בתל אביב נהרגו שלושה חפים מפשע.

 

בנוסף, נודע כי העבריין שעבר צד מסר גם מידע בנוגע לעבירות סמים שבהן היו מעורבים חלק מהחשודים בארגונו של יצחק אברג'יל. ראש ארגון הפשע היה אחד מהעצורים הראשונים והמרכזיים בחשד למעורבות בניסיון הרצח של רוזנשטיין.העבריין הבכיר, ששהה בעבר בסביבה הקרובה של אברג'יל ואנשיו, הטיח בחבריו לשעבר טענות קשות במהלך העימותים. "אחד כזה שמשתף פעולה זו באמת מכה מטורפת", אמר גורם שמכיר את צוות החקירה.

 

לגבי שני עדי המדינה החדשים, מחר עם גמר 30 ימי המעצר המותרים בחוק, צפויה המשטרה להגיש בקשה מטעם היועץ המשפטי לממשלה ובה תבקש להאריך את מעצרם של החשודים המרכזיים בפרשה מעבר ל-30 ימים בעקבות ההתפתחות בפרשה.

מסתבך. איציק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מסתבך. איציק אברג'יל(צילום: מוטי קמחי)

השניים למעשה סוגרים באופן הרמטי את סיפור הרצח של שלושת האזרחים החפים מפשע ביהודה הלוי שם ניסו לחסל את זאב רוזנשטיין. בנוסף, השניים גם משלימים את הפאזל בכל מה שקשור לניסיון החיסול של רוזנשטיין בגני התערוכה.

 

שני עדי המדינה החדשים שייכים למערך "האמל"ח" שהיה בארגון אברג'יל. כשהיו צריכים לצאת למבצע הקשור בהשגת אמצעי לחימה או לבנות חבלה, השניים היו ברגים מרכזיים מאוד במערכת. בעקבות ההתפתחויות האחרונות בפרשה, לחצו

במשטרה על השניים ואלה החליטו שזה המקום לעזוב את עולם הפשע, ולקבל את הגנת המשטרה ולפתוח את הפה.

 

עד כה נעצרו בפרשה עשרות חשודים, מרביתם משתייכים לארגון הפשע של אברג'יל, בחשד לעבירות רבות של רצח, ניסיונות לרצח, קשירת קשר לביצוע פשעים וגם ייבוא סמים. החשודים קיבלו כבר בתחילת החקירה מידע על כך ששני עדי מדינה משתפים פעולה עם המשטרה ומאוחר יותר התברר להם, כפי שנחשף ב-ynet, כי למשטרה עוד כמה עדי תביעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים