שתף קטע נבחר

תיעוד: עודדה ילדים בגן להכות ילד

סייעת בגן ילדים בקריות הושיבה ילד, שהציק בעבר לילדים אחרים, ואמרה לחבריו בגן להכות אותו. היא הורשעה בהתעללות בקטין, נידונה לחמישה חודשי עבודות שירות ותפצה את הילד ב-8,000 שקל. צפו בסרטון

 

בית המשפט המחוזי בחיפה התיר היום (א'), לבקשת ynet, לפרסם סרטון אבטחה ממצלמה בגן ילדים בקריות, שבו נראית סייעת כשהיא מעודדת את הילדים להכות ילד אחר שהציק להם. המקרה אירע בינואר 2014 ובשבוע שעבר נגזרו על הסייעת, חנה ירון (59), חמישה חודשי עבודות שירות ופיצוי של 8,000 שקלים לילד.

 

מכתב האישום עולה כי במהלך מפגש שבו השתתפו כל ילדי הגן, ירון הושיבה לידה את הילד, שהיה אז כבן שלוש וחצי, ואחת הילדות סיפרה שהוא הרביץ לה. הסייעת הורתה לילדה שתחזיר לו ואז ניגשו הילדה עם עוד שני ילדים ובעטו בילד, כשהסייעת צופה במעשה ואינה עושה דבר.

 

בהמשך, בעקבות טענות של ילדים נוספים שאותו ילד הכה אותם, משכה הסייעת את הילד בכוח אל מרכז המעגל, אמרה לכל ילדי הגן שכל מי שהילד הרביץ לו - רשאי להחזיר לו. בהוראתה ניגשו כל ילדי הגן אל הילד, הקיפו אותו, בעטו בו ושבו למקומם. הסייעת שאלה את הילד אם זה נעים, ואמרה לו כי "כך הוא לומד".

 

במסגרת הסדר טיעון בין התובעת, עו"ד ענבל ברנסון לבין הסנגורים של הסייעת, עורכת הדין תמי אולמן ועורך הדין שאדי סרוג'י, הודתה ירון בעבירה של התעללות בקטין. השופטת רונית בש מבית המשפט המחוזי בחיפה אמרה כי הסייעת ניצלה לרעה את כוחה ומעמדה בגן הילדים ביחס לקטין. השופטת ציינה את המצוקה הרגשית אליה נקלע הילד בגלל האירוע ואחריו, וכן "הפגיעה החינוכית והרגשית בשאר ילדי הגן, להם הורתה הנאשמת להכות את הקטין". בנסיבות לקולא ציינה

השופטת כי לאירוע לא קדם תכנון של ממש, וכי הנאשמת פעלה על "רקע התנהלותו האלימה של הקטין כלפי שאר הילדים ותוך מחשבה ושיקול דעת מוטעים כי בהתנהלותה קיים היבט חינוכי".

 

השופטת גזרה על ירון חמישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, עשרה חודשי מאסר על תנאי וכן הורתה לה לפצות את הקטין בסכום של 8,000 שקל.

 

כבר במהלך המשפט פנו נציגי התקשורת לשופטת במטרה לאפשר את פרסום הסרטון, אך היא דחתה את ההחלטה עד תום המשפט. היום, בעקבות בקשה שהגיש עורך הדין פז מוזר מטעם ynet, אישרה השופטת את הפרסום וכתבה בהחלטתה כי טענות המדינה והנאשמת נגד פרסום הקלטת, אין בהן לגבור על האינטרסים לפרסום הקלטת מושא הבקשה, לרבות זכות הציבור לדעת.

 

לאחר מתן גזר הדין אמרה עורכת הדין אולמן כי בית המשפט קיבל את כל טענות ההגנה על נסיבות האירוע ונסיבותיה של הסייעת, "ועל כן הקל והטיל עליה את העונש בעבודות שירות. הנאשמת הודתה ולקחה אחריות על המעשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מצלמות אבטחה, מתוך חומר הראיות במשפט
האירוע בגן הילדים
צילום: מצלמות אבטחה, מתוך חומר הראיות במשפט
צילום: ירון ברנר
עו"ד תמי אולמן
צילום: ירון ברנר
מומלצים