שתף קטע נבחר

הליכוד עם נתניהו: המתפקדים יבחרו הרשימה

69% ממתפקדי הליכוד הגיעו להצביע על עתיד הרכבת רשימת הליכוד לכנסת. כ-58% תמכו בהצעת נתניהו להשאיר את ההחלטה בידי כל המתפקדים. נתניהו: "חברי המרכז גילו אחריות"

 

רשימת הליכוד תמשיך להיות בידי המתפקדים: אתמול (א') החלה ספירת הקולות לאחר ש-69% ממתפקדי הליכוד הגיעו לקלפיות ברחבי הארץ כדי להכריע כיצד תורכב רשימת הליכוד לכנסת. בתום ספירת הקלפיות עלה כי 57.9% הצביעו בעד הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להשאיר את מלאכת הרכבת הרשימה בידי כל המתפקדים במפלגה.

 

בשעה 11 בבוקר נפתחו כ-17 קלפיות ברחבי הארץ וכ-3,700 חברי המרכז הוזמנו להכריע בסוגיה, מתוכם הגיעו כ-2,689 להצביע. 1,557 הצביעו בעד הצעת נתניהו לעומת 1,040 שהצביעו בעד ההצעה של ח"כ דוד אמסלם, להחזיר את הכוח לחברי המרכז ולתת להם לבחור.

נתניהו מצביע בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו מצביע בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

ח"כ דוד אמסלם בקלפי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ דוד אמסלם בקלפי(צילום: גיל יוחנן)

נתניהו הודה לחברי המרכז. "החברים גילו אחריות, התייצבו מאחורי הצעתי והצביעו לטובת הליכוד ולמען אחדות התנועה. יחד נמשיך להוביל את המדינה כמפלגת שלטון, חזקה, גדולה ומאוחדת לעוד שנים רבות".  

 

על סדר היום עמדו שלוש הצעות. האחת של ראש הממשלה ויו"ר המפלגה בנימין נתניהו, המבקש להשאיר את הרכבת רשימת הליכוד הארצית לכנסת בידי כל מתפקדי הליכוד ואת בחירת נציגי המחוזות להפקיד בידי חברי המרכז.

 

על פי הצעה אחרת, כל חברי המרכז ונציגי מועצות הסניפים יבחרו את הרשימה הארצית לכנסת, ונציגי המחוזות ייבחרו על ידי חברי המרכז ומועצות סניפים מאותו מחוז בחירה. 

 

ההצעה השלישית, של חבר הכנסת דוד אמסלם, היא שהולידה למעשה את הדיון הרחב בליכוד. על פי הצעתו, הכוח כולו יוחזר לחברי המרכז והם אלו שירכיבו את הרשימה כולה. אמסלם ניסה לגייס כמה שיותר תומכים להצעה כשברקע התבטאויות קשות של נתניהו נגדה, בטענה שהיא עלולה להביא את הליכוד לקריסה. 

 

נתניהו השקיע לא מעט מאמצים בימים האחרונים וגם לאורך היום לשכנע את חברי המרכז לא להחזיר את הכוח לידיהם הבלעדיות ולהסתפק בבחירת נציגי המחוזות לכנסת.

 

גם ח"כ אמסלם פעל לשכנע את המתפקדים. השניים ערכו שיחות רבות עם פעילים, וכל אחד מהם ניסה לשכנע את עמיתיו כי הצעתו היא הטובה ביותר.

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עוד לפני פרסום התוצאות אמר אמסלם כי מבחינתו הניצחון הושג. "אין כאן שום מטרה להביך את ראש הממשלה, זה לא אישי וזו לא התמודדות של דודי אמסלם נגד בנימין נתניהו. זו הצבעה על דרך ועל עתידה של התנועה בשנים הבאות. הליכוד זו מפלגה של העם, והשיטה הנוכחית הרחיקה אותנו במידה מסוימת מהשטח. החזרת ההשפעה למרכז תוסיף יותר מתפקדים ותהפוך את הסניפים לשוקקי חיים. אני חוזר ומדגיש, עצם העובדה שהצלחנו לקיים את הבחירות היום, זה ההישג הגדול. לראות את החברים ואת המעורבות המיוחדת הזאת, זה הניצחון הגדול של הליכוד. אקבל כל תוצאה באהבה ואפעל לחיזוק התנועה בכל דרך שבה יחליטו החברים לצעוד. הבטחתי להם שאני הולך עם הצעתי עד הסוף וקיימתי, עכשיו זה כבר בידיים שלהם".

 

בסביבת ראש הממשלה הביעו בימים האחרונים דאגה מאחוזי הצבעה נמוכים שישרתו את ההצעות הנגדיות. נתניהו התראיין אמש באתר "ליכודניק", וקרא למתפקדים לצאת ולהצביע. גם הבוקר הגיע לבנייני האומה, פנה למתפקדים ואמר כי הצעתו מידתית וטובה וקרא להם לצאת ולהצביע.

 

לאורך היום התבקשו המתפקדים לסמן בטופס ההצבעה מה ההצעה הראויה בעיניהם. ב-22:00 בדיוק נסגרו הקלפיות והטפסים נספרו ידנית.


פורסם לראשונה 14/06/2015 22:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מצביעים בליכוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים