שתף קטע נבחר

עכשיו גם באירופה: נתיב הליכה למסמסים

העיר אנטוורפן בבלגיה סימנה ברחובות מרכזיים שבילי הליכה צרים המיועדים להולכי רגל שלא מסוגלים להוריד את העיניים מהסלולרי

נתיב הסלולרי בבלגיה ()
נתיב הסלולרי בבלגיה

העיר אנטוורפן בבלגיה הפכה ככל הנראה לעיר הראשונה באירופה שמסמנת בתחומיה נתיבי הליכה מיוחדים למשתמשי טלפונים סלולריים שרוצים להלך ברחוב תוך כדי קריאה בצג או כתיבת הודעות במכשיר הנייד.

 

עוד חדשות בעולם :

 

הנתיבים החדשים מסומנים בכמה רחובות מרכזיים בעיר, ונכתב עליהם באנגלית "אזור הליכה למסמסים". הם נועדו למנוע מאלה שלא יכולים להסיר את מבטם מהטלפון להתנגש בהולכי רגל אחרים או בעמודים.

נתיב מיוחד למסמסים בסין ()
נתיב מיוחד למסמסים בסין

לפי שעה מדובר במיזם זמני, פרי עבודתה של חברת טלפונים סלולריים, אבל גורמים בעירייה אומרים כי אם יהיו לו תוצאות חיוביות - ייתכן שהוא יהפוך לקבוע.

 

בשנה שעברה דווח כי העיר צ'ונגצ'ינג שבסין סימנה נתיב חדש המיועד למשתמשי סמרטפונים כבדים שאינם רוצים להסיר את המבט מהצג בעודם צועדים ברחוב. השביל, באורך 30 מטרים, שווק לעולם כ"שביל הסמרטפונים" הראשון בסין. נתיב דומה סומן ביולי אשתקד בוושינגטון הבירה בארה"ב.

גם לברווזים יש נתיב משלהם (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
גם לברווזים יש נתיב משלהם(צילום: gettyimages)

באנגליה סומנו בחודש שעבר שבילים בלונדון, בבירמינגהאם ובמנצ'סטר שמיועדים ל... ברווזים בלבד. השבילים, המאפשרים לברווזים לרדת למאגרי מים

ולחזור מהם בבטחה מבלי שרגל אדם תרמוס אותם, נועדו לעורר מודעות לצורך לחלוק את המרחב הציבורי בין כל בני האדם והחיות שמשתמשים בו.

 

הרעיון שמאחורי סימון שבילי הברווזים הוא שההולכים, הרצים והרוכבים צריכים להאט לעתים את קצב הליכתם, לשים לב למתרחש סביבם ולכבד את שאר האנשים - והחיות - אשר משתמשים באותו הנתיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזמני עשוי להפוך לקבוע. נתיב מסמסים באנטוורפן
מומלצים