שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אירוע תמיכה במדיניות מירי רגב

  הזמר ישי לפידות מארגן מפגש תמיכה בהחלטות האחרונות של שרת התרבות: "האמנות הזקופה מרימה ראש, אומרת ומדברת. אלא שתמיד ייחשבו כבהמות ועדר בגלל שהם לא מיישרים קו עם השבט התל אביבי הלבן

  מדיבורים - למעשים. הזמר ישי לפידות מארגן מפגש תמיכה בהחלטות האחרונות של הממשלה. "האמנות הזקופה מרימה ראש, אומרת ומדברת. אלא שתמיד ייחשבו כבהמות ועדר בגלל שהם לא מיישרים קו עם השבט התל אביבי הלבן", אמר לפידות ל-ynet, "יש הרבה אמנים בארץ שמושתקים. אנחנו מאמינים שאמנות היא פלולריסטית ונאורה, אבל אנחנו חושבים שאנחנו לא אמורים לשלם כסף להצגה שמציגה סיפור על רוצח חייל או יגאל עמיר. רוצח או רוצח אין עניין להלל אותו"

   

  תומך במדיניות הממשלה. ישי לפידות ()
  תומך במדיניות הממשלה. ישי לפידות

   

  בשעה זו שולחים מארגני הכנס את המסר הבא לאמנים השונים: "האומנות השקופה מפסיקה לשתוק! כתגובה לאומנות ואומנים המדירים חלקים מהחברה הישראלית, ובד בבד מעודדים מופעים שנכתבו על ידי רוצחים- אנו נתכנס ונאמר עד כאן! יש תרבות אחרת בישראל. תרבות פתוחה ומקבלת ליברלית ונאורה, ובאותה עת תרבות ישראלית הגאה במדינה. תרבות שקופה וציונית, שמאמינה בחופש יצירה אך גם בזכותה של המדינה לסרב לסבסד הצגות שנכתבו על ידי או בשבח האויב. אין כאן ימין ושמאל, חילונים ודתיים, גברים ונשים, אשכנזים וספרדים- כולנו אמנים, אך קודם כל - ישראלים".

   

  את הסערה האחרונה עור השחקן עודד קוטלר, שנשא נאום בכינוס שחקנים שנערך אמש (א') ביפו, מתוך מחאה על כוונת רגב שלא לממן יצירות התוקפות את מדיניות ישראל, ואמר "חוגגים 30 מנדטים, שאחריהם צועד עדר בהמות", כשהוא מתייחס ישירות לדברי השרה בפגישה שקיימה עם נציגי האמנים, בעקבות הסערה סביב התנהלותה מול השחקן נורמן עיסא.

   

  "זה הרגע להרים ראש אל מוּל ההתבהמוּת השלטת ברחובותינו האמנותיים, במקרה שלנו, ולומר לגברת רגב: תרגיעי!", אמר קוטלר והוסיף את ההתבטאות החריפה: "תארי לך, גברת רגב, את עולמנו, עולמך, שוקט - ללא ספר, ללא מוּזיקה, ללא פואמה. עולם שאין מפריע בו, אין מפריע ללאום לחגוג 30 מנדטים שאחריהם צועד עדר של בהמות מלחכות קש וגבב".

   

  בתגובה לדברים אמרה שרת התרבות מירי רגב כי "הכינוי לשלושים המנדטים של הליכוד שהם 'בהמות מלחכות עשב' הוא כינוי החושף את הפנים המכוערות והמתנשאות של הדובר, עודד קוטלר וחלק מהנוכחים שמחאו לו כפיים. האמירה של קוטלר בעיניי מבטאת חושך תרבותי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלדד רפאלי
  תומך במדיניות הממשלה. ישי לפידות
  צילום: אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים