שתף קטע נבחר

תביעה: ניתוח למניעת הזעה ביד גרם לנכות

מיד אחרי שעברה ניתוח בביה"ח סורוקה בב"ש, החלה מטופלת לחוש כאבים וחולשה בידיים. שופט קבע: "הצוות רפואי התרשל". הפיצוי: כ-250 אלף שקל

רשלנות בסורוקה: בית המשפט המחוזי בירושלים פסק לאחרונה שבית החולים ישלם כ-250 אלף שקל לאישה שסבלה מכאבים וחלושה ביד בעקבות ניתוח למניעת הזעה בכפות הידיים.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

במאי 2001 עברו התובעת ואחותה, שסבלו מהזעה בכפות הידיים, את הניתוח בסורוקה. זמן קצר לאחר מכן החלה התובעת לחוש כאבים וחולשה ביד ימין, אך בתחילה סברה שמדובר בתופעת לוואי טבעית. רק לאחר כחודש וחצי היא פנתה לרופא המשפחה שלה, שהעלה את החשש כי הדבר נובע מהניתוח שעברה והפנה אותה לרופא מומחה.

 

בתביעה שהגישה לפיצויים בשל נזקי גוף היא טענה שנגרמה לה פגיעה נוירולוגית בעקבות רשלנות הצוות שביצע את הניתוח. לטענתה, ההתרשלות נבעה מכך שזרועותיה לא הונחו במצב נכון במהלך הניתוח.

 

להוכחת טענותיה היא הגישה חוות-דעת כירורג והוסיפה שבעקבות הפגיעה נאלצה לעזוב את מקום עבודתה כמזכירה, מאחר שהתקשתה לבצע עבודות הדפסה, וכן שהתקשתה לבצע את מטלות הבית.

 

בית החולים סורוקה הכחיש את האחריות לפגיעה ביד והביא לשם כך חוות-דעת נגדית של כירורג מטעמו. בית החולים טען שהחולשה נובעת מפגיעה צווארית שכלל אינה קשורה לניתוח שעברה. הוא ציין כי הניתוח ארך פחות מעשרים דקות, כך שגם אם הייתה מתיחה מוגזמת של הזרועות, הסיכוי לגרימת נזק כתוצאה מכך הוא מזערי.

 

השופט אריה רומנוב קיבל את התביעה וקבע כי חוות דעת המומחה שמונה מטעם בית המשפט אישרה שהתובעת סובלת מנכות נוירולוגית בשיעור של 10%, כתוצאה ממנח שגוי של הזרועות במהלך הניתוח.

 

על יסוד החומר שהוגש לבית המשפט הסביר השופט שהצוות הרפואי היה מודע היטב לסיכוי שתתרחש פגיעה והיה אמור לנקוט פעולות על מנת למנוע אותה. הסיכון התממש ובית החולים לא הוכיח שלא התרשל.

 

השופט סייג וציין כי קביעתו אינה נחרצת, אך פסק שבית החולים ישלם לתובעת פיצויים בסך של 252,404 שקל, בתוספת שכר טרחת עו"ד בסך 59,567 שקל. כמו כן יישא בית החולים בהוצאות המשפט השונות, בהן אגרה וחוות דעת מומחים.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד נתן רון, עו"ד דוד לסגולד
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד אריה כרמלי, עו"ד ענת רוביו-קימלמן
  • עו"ד אסף גרינבוים ממשרד ראובינוף העוסק ברשלנות רפואית
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים