שתף קטע נבחר

זכו באולימפיאדת רובוטיקה והקדישו הזכייה לאייל יפרח ז"ל

תלמידות כיתה ז' באולפנת בני עקיבא במירון זכו במקום הראשון באולימפיאדת הרובוטיקה הלאומית שערך משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל. שתיים מחברות הקבוצה בחרו להקדיש את הזכייה בתחרות לזכר בן דודן, אייל יפרח ז"ל - שנחטף ונרצח לפני כשנה יחד עם גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל ז"ל

המחווה המרגשת לקרוב שנרצח על-ידי מחבלים: ארבע תלמידות באולפנה של בני עקיבא זכו במקום הראשון בתחרות רובוטיקה לאומית. כמה מהזוכות הקדישו את הזכייה לבן דודן אייל יפרח ז"ל, שנחטף ונרצח לפני כשנה עם שני הנערים גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל ז"ל.

 

תקוה וינר, הדר סופר, שיראל כהן ונריה זינר, תלמידות כיתה ז' באולפנת בני עקיבא במירון, זכו במקום הראשון באולימפיאדת הרובוטיקה הלאומית שעורך מדי שנה משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל. שתיים מחברות הקבוצה, שיראל ונריה, בחרו להקדיש את הזכייה בתחרות לזכר בן דודן, הנער החטוף אייל יפרח ז"ל.

 

השר דנון עם הזוכות (צילום: מרק ניימן, לע"מ) (צילום: מרק ניימן, לע
השר דנון עם הזוכות(צילום: מרק ניימן, לע"מ)

 (צילום: מרק ניימן, לע"מ) (צילום: מרק ניימן, לע
(צילום: מרק ניימן, לע"מ)

 

ארבע הבנות נפגשו השבוע עם שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, דני דנון שהעניק להן תעודות הוקרה על זכייתן. "ארבע הבנות הצעירות הוכיחו לכולם שרובוטיקה זה לא רק לבנים וקטפו את המקום הראשון", אמר השר דנון. "אחד האתגרים שהנחתי לפניי לטיפול עם כניסתי למשרד הוא העלאה משמעותית של שיעור הבנות שבוחרות ללמוד מקצועות מדעיים כבר בגילאי בתי הספר".

 

באולימפיאדה השתתפו מעל ל-300 תלמידי חטיבות ביניים מצטיינים מכ-100 בתי ספר ברחבי הארץ. הקבוצות שיקפו פסיפס של החברה הישראלית ובהן תלמידים דתיים וחילוניים מהמרכז ומהפריפריה, מהחברה הערבית, בני העדה הדרוזית, בדואים ועולים חדשים. הזוכים קיבלו השבוע מהשר דנון תעודות הערכה על זכייתם בתחרות.

 

במסגרת התחרות, שהתקיימה ביום רביעי האחרון בשיתוף עמותת Ytek בטכניון, נדרשו התלמידים למלא מספר משימות תחת הכותרת "רובוט חכם בכביש חכם". במסגרת זו נתבקשו הצוותים לתכנת שלושה רובוטים. הראשון מדמה הולך רגל, השני מדמה תמרור עצור עולה ויורד והשלישי רובוט רכב נוסע.

 

המשימה הייתה לתכנת את הרובוטים, כך שרובוט הרכב מזהה את הכביש וכיוון הנסיעה בו. כשהרכב מגיע לתמרור שחוסם את הכביש הוא נדרש לעצור ולאפשר לרובוט הולך הרגל לחצות בבטחה. לאחר שרובוט הולך הרגל עבר, על התמרור להתרומם ולאפשר לרכב להמשיך בנסיעה עד קצה המסלול. הצוות שהשלים את המשימה במלואה בזמן הקצר ביותר וענה על שאלון בתחום זכה בניקוד הגבוה ביותר.

 

"העתיד הטכנולוגי טמון ברובוטיקה ומי שיעשה את העתיד אלו הצעירים של היום", הוסיף השר דנון. "באמצעות מיזמים חווייתיים מסוג זה אנחנו מציגים את הרלוונטיות של המדע לחיי היום-יום, מציתים את הדמיון של הילדים ומאתגרים את יכולות החשיבה והתכנון שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אייל יפרח ז"ל
צילום: שאול גולן
מומלצים