שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock

  דירה במקום מוסך, מעונות יוקרה לסטודנטים

  בבני ברק אושרה לאחר שנה של תיקונים, תוכנית התחדשות עירונית להקמת שכונת מגורים עם 500 דירות - במקום מתחם מוסכים וסוכנות רכב. בבאר שבע מתגבשת קבוצת רכישה להקמת פרויקט עם דירות להשכרה לסטודנטים

  פרויקטים חדשים בבני ברק ובבאר שבע: ועדת התכנון אישרה בבני ברק תוכנית התחדשות עירונית, במסגרתה מתחם עם מוסכים וסוכנות כלי רכב ייהרס לטובת הקמה של שכונת מגורים חדשה עם 500 דירות. בבאר שבע מתגבשת קבוצת רכישה להקמת פרויקט מעונות להשכרה לסטודנטים, שיכלול 180 דירות שבו יוכלו להתגורר 360 סטודנטים.

   

  בני ברק: התיקונים בתוכנית ארכו כשנה

  היום (ג') הודיעה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב כי אישרה את התוכנית במתחם לובינסקי בבני ברק, אשר אושרה לפני כשנה אולם נאלצה לעבור תיקונים. לדברי גילה אורון, העומדת בראש הוועדה המחוזית, "התוכנית כפי שהוגשה שונתה מהותית, לאור מרחקי הבטיחות הנדרשים עקב המטרדים הנובעים מכביש 4 והנחיות המשרד להגנת הסביבה".

   

  כתבות אחרונות במדור צנרת התכנון :

   

  עוד אומרת אורון כי התוכנית המתוקנת כוללת טיפול בקרקעות מזוהמות שזוהמו בעקבות המוסכים והשימושים הנלווים; הנחיות למיגון אקוסטי של המגרשים הפונים לכביש ותנאים לאכלוסם; וכן הנחיות לשילוב נטיעות עצי צל, "אשר יסייעו ביצירת שכונת מגורים בעלת איכות חיים גבוהה", כך לדבריה.

   

  התוכנית חלה על שטח של כ-40 דונם בדרום-מזרח העיר, בין רחוב הרב כהנמן במערב וכביש מספר 4 במזרח. היא מציעה לפנות את סוכנות כל הרכב והמוסך הקיים במקום לטובת הקמת השכונה, שבה השטח העיקרי של יחידות הדיור יעמוד על 100 מ"ר. 20% מכלל היחידות שייבנו יהיו דירות קטנות בשטח של 63 מ"ר, ולכל יחידת דיור תצורף סוכה וכן אפשרות להקמת מרפסת.

  בני ברק. תוכנית הבנייה התעכבה כשנה (צילום: ירון ברנר ) (צילום: ירון ברנר )
  בני ברק. תוכנית הבנייה התעכבה כשנה(צילום: ירון ברנר )

  חלק ממבנה סוכנות כלי הרכב יוסב למבנה מסחר ותעסוקה, אשר ישרת את תושבי השכונה והאזור, ומעליו תתאפשר הקמה של מבנה ציבור רב תכליתי שיכלול מוסדות חינוך, תרבות ודת. בוועדה המחוזית ציינו כי מבנה זה "יאפשר לתושבי השכונה החדשה להסתייע במוסדות ציבור קרובים לביתם, ללא צורך להזדקק לכלי תחבורה".

   

  השכונה אף תכלול פארק מרכזי בשטח של 3 דונם, לצד מערכת שבילי הולכי רגל ומדרכות רחבות עם עצי צל לאורכם. עקב מצוקת שטחי הציבור הקיים בעיר בני ברק, מלבד הקצאת מגרש ציבורי בשטח של כשני דונם בעירוב שימושים ציבוריים; התוכנית כוללת הנחיות להקמתם של כ-20 גני ילדים. אלה ישולבו בקומת הקרקע של מבני המגורים ויכללו חצר משותפת בשטח של כ-150 מ"ר.

   

  באר שבע: משקיעי נדל"ן ישכירו לסטודנטים

  חברת E-Wave נדל"ן הודיעה אתמול כי החלה בגיבוש קבוצת רכישה להקמת פרויקט מעונות סטודנטים שנקרא "Oxford Tower" ברחוב בזל שבשכונת א' בעיר, בסמוך למכללה האקדמית סמי שמעון. הפרויקט יכלול מגדל עם 180 דירות להשכרה, שיהיו מיועדות למגורי 360 סטודנטים, וכן מתחמים יעודיים כגון חדרי תרבות בכל קומה, חדר קולנוע, חדר מועדון, באולינג וקפיטריה.

   

  כמה ישלם סטודנט על מגורים בדרום?

  ב"ש: מעונות סטודנטים חדשים בעיר העתיקה

  השכירות בב"ש עלתה - הסטודנטים נלחמים

   

  מדובר במיזם שתוכנן לפי התב"ע העירונית (תוכנית בניין עיר), המחייבת הקמת מתחם להשכרה. הפרויקט יתנשא לגובה 17 קומות והדירות שיימכרו למשקיעים יכללו 2-2.5 חדרים בשטח של של 45-48 מ"ר. כל דירה תכיל שתי יחידות שיאפשרו פתרון מגורים לשני שותפים.

  הדמיית הפרויק. מחיר התחלתי של 690 אלף שקל לדירה (הדמיה: E-Wave נדל"ן) (הדמיה: E-Wave נדל
  הדמיית הפרויק. מחיר התחלתי של 690 אלף שקל לדירה(הדמיה: E-Wave נדל"ן)

  מועד האכלוס המשוער הוא במחצית השנייה של 2018. מחירי הדירות מתחילים ב-690 אלף שקל, ובחברה מעריכים כי התשואה השנתית תגיע ל-5%. החברה תדאג לחברת ניהול שתהיה אחראית להשכרת יחידות הדיור כשהן מוכנות למגורים.

   

  לדברי גיל עובדיה, מנכ"ל E-Wave נדל"ן, "פרויקט Oxford Tower מיועד להגדיל את היצע המגורים לסטודנטים בעיר באר שבע מצד אחד, אך הוא גם מיועד להציע השקעה מניבה בטוחה ואטרקטיבית. בסופו של יום, הפרויקט עונה על מדיניות התכנון של העירייה המבקשת להרחיב את היקף הפרויקטים להשכרה בתחומה על רקע פיתוח עיר הבה"דים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומי הרפז
  אתר בנייה בבני ברק. משתדרגת
  צילום: תומי הרפז
  מומלצים