שתף קטע נבחר

מנשא לתינוק שפיתחו בני 15 ייצג את ישראל

בגמר תחרות יזמים צעירים ישראל 2015, זכו בפעם השנייה ברציפות תלמידים מהיישוב קדימה-צורן שיצרו רתמה לנשיאת תינוקות על הכתפיים. ומה עוד המציאו יזמי העתיד? אפליקציה ששולחת הודעת הרגעה להורים כשהסוללה נגמרת, צמיד נגד קרינה ופינוק לסמארטפון. צפו במוצרים שכיכבו בגמר

רתמה המאפשרת נשיאת תינוקות וילדים על הכתפיים באופן בטיחותי, היא הזוכה הגדולה בתחרות יזמים צעירים ישראל שנערכה אתמול (ג') במשרדי הנהלת בנק לאומי בתל-אביב. את המוצר המנצח פיתחו תלמידים מחטיבת הביניים גוונים ביישוב קדימה-צורן שבשרון. זו השנה השנייה בה חטיבת הביניים זוכה בתחרות, לאחר שבשנה שעברה פיתחו תלמידיה כילה מתקפלת נגד יתושים וחרקים. 

 

"סיט אפ" היא רתמת בטיחות לנשיאת ילדים (עד 25 ק"ג) על הכתפיים, המיוצרת במגוון צבעים. התלמידים המפתחים מציעים אותה למכירה ב-89 שקל. צפו בחלק מהמיזמים שהגיעו לגמר התחרות:

 

 

אל המקום השני בתחרות הגיעה קבוצת היזמים הצעירים מבית הספר בכפר הירוק, שפיתחו משחק בשם "לשבור את הקופה" - המחנך בדרך מהנה ילדים מגיל 8 ומעלה לצרכנות נבונה. למקום השלישי הגיעה קבוצת פיור מחטיבת דה-שליט ב' ברחובות, שפיתחה את "סנשיק" - צמיד פלסטי ואופנתי המחליף צבעים בחשיפה לקרינת השמש, ובכך מזהיר את העונד אותו מהקרינה.

רתמת ה"סיט אפ" הזוכה בתחרות ()
רתמת ה"סיט אפ" הזוכה בתחרות

ארגון "יזמים צעירים" אומץ לפני למעלה מ-20 שנה על ידי בנק לאומי שמעניק לו את חסותו. במסגרת התוכנית, תלמידים מכל רחבי הארץ מקימים מיזם עסקי אמיתי על כל שלביו - מהרעיון, דרך הפיתוח ועד המוצר הסופי שיווקו ותמחורו. בראש כל מיזם עומד מנכ"ל ותחתיו סמנכ"לים, מנהלי שיווק, מפתחים, דוברים וכל תפקיד המאפיין חברה עסקית. כל זאת בהנחיית מנטורים מהעולם העסקי, שמלווים כ-200 קבוצות מישראל המונות כ-4,000 תלמידים.

מיזם "סנשיק" של התלמידים מרחובות ()
מיזם "סנשיק" של התלמידים מרחובות
 

עם סיום התוכנית, הרווחים נחלקים באופן שווה בין חברי המיזם, או לחלופין נתרמים הרווחים לקהילה. אירוע הגמר מהווה את שיאה של התוכנית, כאשר בסיומו נבחרים 3 הפרויקטים הבולטים של השנה, מתוך 10 פיינליסטים.

תלמידי גוונים מקדימה-צורן ()
תלמידי גוונים מקדימה-צורן
   

הקבוצה הזוכה מקדימה-צורן תייצג את ישראל בתחרות יזמים צעירים העולמית שתתקיים בסוף חודש יולי בברלין, ותתחרה בכ-40 מיזמים של תלמידים מרחבי העולם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים