שתף קטע נבחר

באקו 2015

באקו 2015: נבחרת ההתעמלות זכתה במדליית כסף

הישג מרשים במשחקי אירופה: נבחרת ישראל קיבלה ציון של 17.350 נקודות בסרטים ו-17.7 בתרגיל המשלב אלות וחישוקים, וסיימה במקום השני בקרב-רב עם ציון משוקלל של 35.050. קארינה ליחבר: "זו הרגשה מדהימה, כבוד גדול להביא מדליה לישראל". נבחרת האקרובטיקה לא עלתה לגמר בתחרות הבלאנס

נבחרת ההתעמלות אמנותית של ישראל רשמה הבוקר (ד') הישג מרשים כשזכתה במדליית הכסף בתחרות הקבוצתית בבאקו 2015. הנבחרת, המורכבת מאלונה קושיבצקי, אידה מאיירין,יובל פילו, קטרינה לבינה וקארינה ליחבר, רשמה הופעה נהדרת ולא הייתה רחוקה מזכייה בזהב.

 

תחילה השתתפו הבנות בתרגיל הסרטים, שהיה כמעט חף מטעויות, מלבד נפילה קטנה של המכשיר לאחת הבנות. בסיום הן קיבלו ציון של 17.350 נקודות, שדירג אותן במקום השני הכללי עם תוצאה זהה לנבחרת הספרדית והבטיח מקום בגמר של מכשיר זה ביום ראשון.

 

 

המתעמלות הישראליות מציגות את המדליות (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
המתעמלות הישראליות מציגות את המדליות(צילום: אורן אהרוני)

 

בתרגיל השני התעלו הבנות והציגו תרגיל מושלם שזכה גם לתשואות מהקהל הרב במקום, וזה השתלם להן כדי לראות את הציון הנהדר של 17.7 נקודות, שהבטיח גם הוא מקום בגמר (גם כן ביום ראשון). בשקלול הסופי הוענק לבנות ציון של 35.050 נקודות, כאשר רק נבחרת רוסיה הקדימה אותן עם 35.300 נקודות. בלארוס סיימה במקום השלישי עם 34.850.

 

הנבחרת הישראלית על הפודיום (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
הנבחרת הישראלית על הפודיום(צילום: אורן אהרוני)

 

"זו הפתעה גדולה מבחינתנו. לא ציפינו לזכות במדליית הכסף", סיפרה הקפטנית אלונה קושיבצקי. "רצינו לעשות את התרגילים הכי טובים שנוכל, אבל באמת שלא חשבנו על מדלייה". יובל פילו הוסיפה: "לאורך כל היום לא הסתכלנו על התוצאות של האחרות. למה? לא יודעת, פחות חשבנו על זה והיינו מרוכזות בתרגילים עצמם".

נבחרת ההתעמלות בפעולה בבאקו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נבחרת ההתעמלות בפעולה בבאקו(צילום: אורן אהרוני)

 

 

קארינה ליחבר דיברה על ההישג עצמו: "זו הרגשה מדהימה, כבוד גדול להביא מדליה לישראל, בטח במשחקים האירופאים". קושיבצקי כבר מסתכלת קדימה: "עכשיו יש לנו את שני הגמרים בתרגילים הנוספים. נבוא לעשות את הכי טוב שאנחנו יכולות. נקווה להצליח גם בהם".

 

נבחרת האקרובטיקה. לא עלתה לגמר בתחרות הבלאנס (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נבחרת האקרובטיקה. לא עלתה לגמר בתחרות הבלאנס(צילום: אורן אהרוני)

 

 

נבחרת ההתעמלות נחשבת כיום אולי הנבחרת הכי מצליחה של ישראל וזוכה במדליה כמעט בכל תחרות בה היא משתתפת, כשהיא מקדימה נבחרות חזקות כמו רוסיה, בלארוס ואוקראינה.

לשיאה הגיעה הנבחרת הנוכחית באליפות העולם באיזמיר בשנה שעברה כשעלתה על הפודיום לקבל את מדליית הכסף בתרגיל האלות, ובהמשך הוסיפה את מדליית הארד בתחרות הקרב רב באליפות אירופה בבאקו.

 

מספר ענפים לא אולימפיים משתתפים אף הם לראשונה בבאקו, כחלק מהניסיון להכניס אותם למשחקים האולימפיים ב-2020. באחד מהם, באקרובטיקה, ישנה נציגות ישראלית, כשמאי מילר, שובל סופר ואביה ברנר לוקחות בו חלק. תחילה השלישייה הופיעה במוקדמות תחרות הבלאנס וקיבלה ציון של 25.780 נקודות שהספיק למקום התשיעי ולא הכניס אותה לגמר.


פורסם לראשונה 17/06/2015 10:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
נבחרת ההתעמלות
צילום: אורן אהרוני
מומלצים