שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המועדון שבו נכווה בליין יישאר סגור: "מחק סרטוני אבטחה"

  השופט קבע כי "מחיקת הסרטונים יש בה כדי לרמוז על התנהלות העסק", הותיר את הצו המשטרתי המורה על סגירה ל-30 יום על כנו. בדיון נחשף תיעוד של מנהל המקום מבצע תעלול אש באירוע אחר, בניגוד לגרסה הרשמית לאחר אירוע הכוויה. פרקליט המועדון: החלטה שפוגעת בעובדים

   

  מנהל המקום בפעלול אש. לא ברור אם היה קהל בזמן הביצוע ()
  מנהל המקום בפעלול אש. לא ברור אם היה קהל בזמן הביצוע

   

  מועדון ה"לאו בר" בתל אביב, שבו נכווה קשות בליין ביום ראשון לכאורה בשל פעלול אש, יישאר סגור במשך 30 יום כפי שהורתה המשטרה. כך קבע היום (ד') בית משפט לעניינים מנהליים בתל אביב, שדחה את בקשת בעלי המועדון לפתוח אותו מחדש בנימוק שהמהלך יפגע בפרנסתם של 80 איש. במהלך הדיון התברר כי אחד העובדים הורה למחוק את סרטוני האבטחה מהאירוע הקשה, אך הוא שוחרר למעצר בית לאחר חקירה.

   

  חלק מההחלטה להשאיר את הסגירה על כנה נובעת מהסתירה בין דברי הבעלים לאחר האירוע לבין פרוטוקול השימוע, כפי שנחשף במהלך הדיון. כך, למשל, עולה חשד שמצלמות האבטחה תיעדו כי באירוע אחר שהיה במועדון נצפה "מנהל המקום בפעלולי אש", בניגוד לגרסה הרשמית של הבר ולפיה "מעולם לא התיר למי מעובדיו לבצע פעלולי אש בבר בפרט או בתחום המועדון בכלל".

   

  הבליין שנכווה משחזר את האירוע    (צילום: עידו ארז)

  הבליין שנכווה משחזר את האירוע    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בדיון טען עורך דינו של בעל המועדון כי אין ודאות שהתמונה אכן צולמה בנוכחות קהל בבית העסק, וכל מטרת הצילום נועדה להתריע מפני תעלולי אש. "אנחנו מלמדים בבית ספר לברמנים את כל הדברים מה נדלק ומה לא נדלק מראים לנו פעלולים, אצלנו במקום קטן כזה בלי אוויר אנחנו לא עושים".

   

  עוד נטען בדיון כי מקרה ההצתה לא דווח למשטרה, וכי בתחקור ראשוני הוכחש האירוע. "בשלב ראשוני נעשה מאמץ לנתק בין הבליין שפנה אל מחוץ למועדון לבין המועדון", נטען בדיון. המועדון הכחיש וטען כי האירוע דווח מיידית למשטרה ואף הוזעק אמבולנס.

   

  השופט דחה את בקשת בעלי העסק, ונימק זאת בכך שתאונות יכולות להתרחש, אולם דרך ההתמודדות איתן הייתה שגויה. "אין חולק כי נשרף אדם אגב פעילות מכירת אלכוהול, אין חולק כי נמחקו סרטי האבטחה במקום, אין חולק כי נמצאה בבית העסק ברמנית קטינה וזאת בין כעובדת ובין כמתלמדת", כתב אביים ברקאי. "יש לראות בחומרה מחיקת סרטי אבטחה ובוודאי יש בפעולה זו כדי לרמז על אורח פעילות בית העסק. אצא מהנחה שפעלול האש היה בגדר תקלה, תקלות אכן קורות אך אדם נמדד באופן בו הוא מתמודד איתן, התמודדות עם תקלה בדרך של הסתרה ומחיקת סרטי
  אבטחה עשויה להעיד על אופן התנהלותו של בית העסק. על פניו נעשו פעולות הסתרה ושיבוש בדרך של מחיקת סרטי האבטחה".

   

  עו"ד אסף טל מסר בשם המועדון ובעליו: "כפי שטענו מההתחלה, לבעלים לא היה כל חלק במתן ההוראה למחיקת צילומי האבטחה. מי שנתן את ההוראה נעצר ושוחרר. אנחנו לא יודעים האם בוצעה פעילות המחיקה, העניין יתברר בהמשך. הערר שלנו נדחה, והבעלים מצר על כך שבשל שיקול דעת לקוי המקום שלו מפסיד כסף ועובדיו מחוסרי עבודה. בתום 30 היום המקום ישוב לפעילות מלאה ויוביל את סצנת המועדונים בתל אביב".

   

  חקירת המקרה נמשכת בתחנת לב תל אביב שבמרחב ירקון. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנהל המקום כפי שתועד באחת המצלמות
  צילום: עידו ארז
  הבליים שנכווה, אברהם טדי
  צילום: עידו ארז
  מומלצים