שתף קטע נבחר

מח"ט גבעתי: "אל תקחו לחג'בי את הדרגות"

"ידיעות אחרונות" חושף: אל"מ עופר וינטר יפנה הבוקר לבית הדין הצבאי בבקשה להתחשב במג"ד שהורשע בהתנהגות שאינה הולמת: “הוא כבר שילם מחיר כבד”. המתלוננת מאי פאטל כתבה בעבר: "אני זוכרת רק את המעשים הדוחים שביצע בי"

לירן חג'בי. יישאר סא"ל? (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
לירן חג'בי. יישאר סא"ל?(צילום: אסף מגל)

המתלוננת מאי פאטל ()
המתלוננת מאי פאטל

לקראת גזר הדין, יגיש היום מח”ט גבעתי, אל"מ עופר וינטר, מכתב תמיכה בפקודו לאחר שזה הורשע בהתנהגות שאינה הולמת — כך נודע ל"ידיעות אחרונות". המתלוננת, החיילת מאי פאטל, התלוננה כי סא"ל לירן חג'בי הטריד אותה מינית ובחרה בזמנו להיחשף בשמה ותמונתה ולצאת נגד עסקת הטיעון.

 

במסגרת עסקת טיעון סא"ל חג'בי הורשע בחמישה סעיפים של התנהגות שאינה הולמת, חלקם על רקע מיני. אל"מ וינטר קורא במכתב מיוחד להתחשב בעברו של חג'בי, שהיה פקודו כמפקד גדוד צבר ונחשב למפקד מצטיין, ולא לפגוע בדרגתו. ״אין צורך לומר שסא"ל חג'בי לא נהג כמצופה ממפקד במעשיו המפורטים בכתב האישום. הוא עצמו מבין זאת", כתב, "אבקש שתביאו בחשבון את המחירים הכבדים מנשוא ששילם בעזיבת הצבא ובפגיעה האיומה בכבודו".


מתוך המכתב ()
מתוך המכתב

חג'בי נחשב לאחד הקצינים המבטיחים בצה"ל, וידוע בין היתר כמג"ד הראשון שנכנס לרצועה במבצע 'צוק איתן' והמפקד שיצא אחרון ללא הרוגים. כמו כן הוא זכה באות הצטיינות בשירותו ביהודה ושומרון. וינטר עצמו כתב "הכרתי מפקד אמיץ, בעל אחריות וכושר מנהיגות. אדם דואג אכפתי בעל אופי טוב וחזק". גורמים בצבא מספרים כי חג'בי נועד לגדולות ואלמלא התנהלותו מול הפקידה שלו ניתן היה לראות אותו בצמרת צה"ל בעוד כמה שנים.

 

המתלוננת, מאי פאטל, יצאה נגד עסקת הטיעון, אותה כינתה “מביכה”. היא הטיחה בשופטים בבית המשפט: “אם יש לכם ילדה ואתם שולחים אותה לצבא — לא הייתם מצפים שהמפקד ישמור עליה כמו שהוא שומר על כל חייל?”. בעימות מולו אמרה: "ביקשתי שלא תתקרב, וחיבקת אותי בכוח".

 

לאחר מכן בחרה פאטל להיחשף ובפוסט שכתבה בפייסבוק הודתה:

 "אני החיילת שהוטרדה מינית ואני מרגישה נורא עם העובדה שנהגו בסא"ל לירן חג'בי בסלחנות יתרה על אף המעשים הקשים שביצע והפגיעה הנפשית שגרם לי, החלטתי להפסיק לשתוק ולפחד, גם ככה את המחיר הכבד אני כבר משלמת".

 

מקורביו של המפקד טענו כי חג'בי הבין כי טעה ואסור היה לו להתנהל כך. "טעיתי בהתנהלות כמפקד אבל אני לא עבריין מין. הפרשה יצאה מכלל פרופורציות", אמר לאחד מחבריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
המח"ט וינטר והמג"ד שהודח חג'בי
צילום: דובר צה"ל
מומלצים