שתף קטע נבחר

חוק ליברמן הראשון: מרצ על הכוונת

הצעת החוק הראשונה של ליברמן באופוזיציה מיועדת לשלול מימון ממפלגות תומכות חרם: "קריאה לחרם מתוך בית המחוקקים חמורה שבעתיים"

 

ליברמן. חוק ראשון כח"כ (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן. חוק ראשון כח"כ(צילום: גיל יוחנן)

הצעת החוק הראשונה בקדנציה הנוכחית של ח"כ אביגדור ליברמן שמה על הכוונת את המפלגות הקוראות לחרם על ישראל ולסימון מוצרים מההתנחלויות. על פי ההצעה שהוגשה היום (ה'), יישלל מימון המפלגות מאלה שיקראו לחרם או יעודדו במעשיהן חרם על ישראל בכלל וההתנחלויות בפרט.

 

לטענת ליברמן, ההצעה הוגשה בעקבות התבטאויות של ח"כים מהרשימה המשותפת, ולאחר שמרצ מנסה שוב לקדם הצעת חוק לסימון מוצרים מהתנחלויות.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק שהוגשה למזכירות הכנסת נכתב: "במקביל למאבק שמנהלת בימים אלה מדינת ישראל נגד חרמות, הטלת סנקציות ופגיעות ממוניות ואחרות מצד מדינות בעולם וארגונים בינלאומיים ואנטי-ישראליים שונים המעוניינים לפגוע במדינת ישראל, לרבות בתאגידים ובעסקים בבעלות של אזרחים ישראלים – ראוי שהמדינה עצמה לא תממן מפלגות וסיעות בכנסת ישראל הקוראות לחרם שכזה או מצדדות בו.

 

"אין ספק כי קריאה לחרם ולפגיעה במדינת ישראל ובאזרחיה, כשהיא נעשית מתוך בית המחוקקים של המדינה היא חמורה שבעתיים ונזקה גדול יותר מקריאות דומות אחרות.

אין זה הגיוני שאזרחי ישראל יממנו במסיהם את אלו שקוראים לפגוע בפרנסתם של האזרחים ובכלכלתה של המדינה.

 

"מעבר לכך, פעולות אלו של חרמות נגד 'סחורה ישראלית' הן צורה חדשה של אותה אנטישמיות ישנה שבוודאי אין לה מקום בכנסת ישראל. השימוש ברטוריקה הזו של החרמת סחורה בשל 'מוצאה' הוא בזוי ומעורר פלצות עבור כל מי שמכיר את ההיסטוריה היהודית, ויש לשלול מאלה הנוקטים אותה את המימון עבור האכסניה הפוליטית שבה הם שוכנים.

 

"בהצעת חוק זו מוצע לקבוע כי יושב ראש הכנסת יקבע הוראות לעניין שלילת מימון המפלגות מתקציב הכנסת למפלגות שנמצא כי לקחו חלק פעיל בפעילות ובעידוד לחרם נגד מדינת ישראל ומוסדותיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן
ח"כ ליברמן
צילום: אמיל סלמן
מומלצים