שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר: הפיתוח החדש שמאפשר לעיוורים לראות חלקית

  מינהל המזון והתרופות אישר את שיווקו של הפיתוח פורץ הדרך שמעביר אותות חשמליים שנקלטים ממצלמה ישירות למוח דרך מתקן בלשון. התוצאה: המוח מפענח את האותות ובונה מחדש את הדמות

  הפיתוח הגאוני שמאפשר לעיוורים להתהלך לבד – יוצא לדרך: מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר את שיווקו של Brain Port, מתקן המוצמד ללשון, ומעביר אותות חשמליים למוח מצילומים. התוצאה: המוח יוצר מחדש את הדמות ומאפשר לעיוורים לראות חלקית.

   

  קראו עוד

  צפו: עיוור אמריקני רואה שוב בזכות עין ביונית

  חדש: משקפיים המתקנים עיוורון צבעים

  האיש שנולד עיוור ואימן את המוח שלו לראות

   

  ה-Brain Port הוא מיתקן המכיל 3 חלקים: משקפיים שעליהם מותקנת מצלמת וידאו, מיתקן שליטה ופיקוד, ומיתקן אלקטרודות נוסף המוצמד ללשון.

   

   ( )

   

   

  וכך פועל הפיתוח: המצלמה מעבירה את התמונות אל מכשיר הפיקוד הקטן. התמונות מומרות לאותות חשמליים המשודרים אל הלשונית ובה אלקטרודות. אלה מעבירים ללשון את האותות החשמליים. העצבים הרבים שממוקמים בלשון מעבירים את התמסורת החשמלית אל מרכז הראייה במוח, שיוצר מהאותות בחזרה תמונה חלקית.

   

  לאחר אימון ונסיון, המשתמש מצליח לתרגם את האותות החשמליים, מיקומם, גודלם וצורתם לכדי דמות חלקית, ומאפשרת לעיוור לדעת האם האובייקט זז או נשאר במקומו.

   

  "פיתוח רפואי כזה יסייע למיליוני אנשים", אמר ד"ר ויליאם מייזל, ראש המחלקה למדע ב-FDA, "חשוב שנמשיך לקדם טכנולוגיה שכזו שתסייע למיליוני עיוורים לחיות טוב יותר".

   

   

  המתקן כבר נוסה על מספר עיוורים, אחד מהם כבר הצליח לטפס על הר כשהוא מזהה נקיקים, סלעים ומבדיל בין קיר הטיפוס לבין התהום, מתנדבים אחרים הצליחו להתהלך בין מסדרונות ומכשולים באמצעות המיתקן.

   

  בישראל רשומים כ- 27 אלף ישראלים הסובלים מעיוורון מוחלט, או ליקוי ראייה חמור. כשני שליש מהעיוורים הם מעל גיל 65. כ-1,200 מהם מתחת לגיל 18.  




   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  להצליח לראות בעזרת הלשון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים