שתף קטע נבחר

כוננות בהולנד: קריקטורות מוחמד ישודרו?

חירט וילדרס שנלחם זה שנים נגד האיסלאם מתכוון לנצל את זמן השידור של מפלגתו בטלוויזיה כדי להציג את האיורים. חשש מנקמה בשגרירויות הולנד

חירט וילדרס. "בשם חופש הביטוי" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חירט וילדרס. "בשם חופש הביטוי"(צילום: EPA)

מתח שורר היום (שבת) בשגרירויות הולנד ברחבי העולם, על רקע כוונתו של מנהיג מפלגות החירות מהימין הקיצוני, חירט וילדרס, לנצל את זמן השידור שמוקצה למפלגתו מתוקף החוק ההולנדי כדי להציג בטלוויזיה קריקטורות הלועגות לנביא מוחמד.

 

וילדרס, אישיות שנויה במחלוקת מהולנד ומי שהקדיש עצמו בעשור האחרון למאבק בהשפעת האיסלאם על החברה המערבית, אמר כי הוא מתכוון להציג את הקריקטורות כדי "לקדם את חופש הביטוי".

 

לפי החוק ההולנדי לרשויות אין אפשרות לפקח על התכנים שמפלגות מתכוונות לשדר בטלוויזיה או ברדיו לפני שידורים, אולם ניתן להעניש על חריגות ושימוש לא הולם בזכות השידור לאחר שהתכנים כבר שודרו.

 

גורמים ברשויות בהולנד כבר אמרו כי אם וילדרס אכן ינצל את זמן השידור שלו כדי להציג את הקריקטורות השנויות במחלוקת, ואם ייקבע לאחר מכן כי היה זה פשע שנאה, ייתכן שהוא ישלם על כך בשלילת הזכות לשדר בארבע השנים הבאות.

 

הקריקטורות שווילדרס מתכוון להציג הוצגו גם בתערוכת הקריקטורות האנטי-איסלאמית שנערכה בטקסס בחודש שעבר ושבמהלכה ניסו שני מחבלים אנשי ארגון

"המדינה האסלאמית" (דאעש) לתקוף את המשתתפים. השניים נורו ונהרגו על-ידי כוחות הביטחון.

 

בעקבות כוונת וילדרס להציג את הקריקטורות העלו שגרירויות הולנד ברחבי העולם כוננות מחשש למחאה איסלאמית ולפיגועים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
מסתכן באובדן הזכות לשדר. וילדרס
צילום: MCT
מומלצים