שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מירי רגב: "לא היתה לי כוונה לפגוע בנורמן עיסא"

  "אין לי ולא היתה לי כוונה לפגוע בעיסא או בתיאטרון אלמינא", כתבה שרת התרבות מירי רגב בעמוד הפייסבוק שלה לאחר פגישה שקיימה עם השחקן. "מדובר במדיניות ברורה הנוגעת לחופש המימון של המדינה ולא מדובר בעניין אישי". גם עיסא הגיב בפומבי לפגישה: "זו ההוכחה שדרך שיח ניתן לשנות את העולם. אמשיך להאמין בדו-קיום ובדיאלוג פתוח"

  סוף לפרשת נורמן עיסא: שרת התרבות והספורט מירי רגב, נפגשה אמש (ו') עם השחקן נורמן עיסא, והבהירה כי לא התכוונה לפגוע בו.

   

  "עיסא אדם נפלא, הכרתי אותו קודם היכרות קלה מאוד וחיבבתי אותו אז ובטח גם היום", כתבה השרה בעמוד הפייסבוק שלה, והוסיפה, "הפגישה היתה טובה וחשובה. עיסא חש נפגע מהאמירות שאמרתי, אך אין לי ולא היתה לי כוונה לפגוע בנורמן או בתיאטרון אלמינא, שהוא אחד ממייסדיו, שמדבר על דו-קיום. מדובר במדיניות ברורה הנוגעת לחופש המימון של המדינה ולא מדובר בעניין אישי כמובן", סיכמה השרה, "ראיתי בפגישתנו סוף פסוק לפרשה זו".  

  השחקן נורמן עיסא והשרה רגב בפגישתם ()
  השחקן נורמן עיסא והשרה רגב בפגישתם
   

  פגישה זו התקיימה בעקבות הסערה התרבותית סביב רגב ואמני ישראל, כשהחלה כאשר רגב קראה לעיסא לחזור בו מהחלטתו שלא להופיע עם ההצגה

  "בומרנג" של תיאטרון חיפה בבקעת הירדן. "ההחלטה של עיסא אינה מביאה לידי ביטוי את הדו-קיום שבו הוא מאמין ועליו הוא מצהיר", נכתב בהודעה ממשרדה, "במידה ועיסא לא יחזור בו מהחלטתו, בכוונת השרה לבחון מחדש את תמיכת המשרד בתיאטרון אלמינא שעיסא ממקימיו, ושפועל תחת ניהולו. נוקיע את המחרימים ונחזק ונטפח את אלו אשר יש מבקשים להחרימם".

   

  בתגובה לאמירתה זו, כתב עיסא בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא חש שמופעלים עליו לחצים בלתי הוגנים מצד שרת התרבות: "הלחץ המופעל עלי גובל בסחיטה. התיאטרון הזה חשוב לאשתי ולי יותר מכל. אנא מכם, אל תאלצו אותי לנהוג בניגוד למצפוני רק כדי להסיר את האיום הזה. אני עדיין מאמין במדינה הזו ובחוקיה, ובאפשרות שהיא נותנת לכל אדם להביע את דעתו ולנהוג לפי מצפונו".

   

  בתום הפגישה כתב השחקן בעברית, ערבית ואנגלית בחשבון הפייסבוק שלו כי רגב היא אישה חמה וכי השניים דיברו בגובה העיניים. "השיחה הייתה אנטיתזה לכל ההתלהמויות שכבשו את הרשת ואת המדיה לאחרונה. זו ההוכחה שדרך שיח ניתן לשנות את העולם. אמשיך להאמין בדו-קיום ובדיאלוג פתוח, ולייחל לעתיד טוב יותר לכולנו". על כך הוסיפה רגב: "העובדה שתיאטרון אלמינא יופיע בבקעת הירדן וביפו, הוא ביטוי אמיתי לדו-קיום".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם, ג'ורג' גינסברג
  מירי רגב ונורמן עיסא. עושים שלום
  צילום: עופר עמרם, ג'ורג' גינסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים