שתף קטע נבחר

חשד: היכה באגרוף בת 10 כי התלוננה נגדו

הילדה סיפרה בבית הספר כי מלווה הסעות כינה אותה "זונה". בהמשך פגש אותה האיש ברחוב ושם לפי החשד גרר אותה על הרצפה, היכה אותה ושבר לה שן. המלווה הושעה, אך חקירתו מתעכבת. "אמרו לנו שרק השבוע יבוא חוקר ילדים", סיפר אביה של הילדה. המשטרה: "זה בגלל הגיל"

 

איומים, אגרוף וסטירה. הילדה שהותקפה ()
איומים, אגרוף וסטירה. הילדה שהותקפה

"בן אדם מבוגר תופס ילדה וגורר אותה על הרצפה, זה מזעזע". משטרת ירושלים חוקרת חשד שלפיו מלווה הסעות מטעם העירייה תקף באלימות ילדה בת 10 ושבר לה שן. הורי הילדה טוענים כי מלווה ההסעות, תושב העיר בן 28, תקף את בתם בשעת ערב כנקמה על כך שהילדה התלוננה שהוא קילל אותה. עיריית ירושלים הודיעה כי הצעיר מושעה מעבודתו עד לבירור התלונה במשטרה.

 

לטענת הורי הילדה, ביום חמישי שעבר נסעה בתם עם מלווה ההסעות בדרך לבית הספר ושם התחיל לקלל אותה. האב סיפר כי "כבר הרבה זמן שאנחנו מתלוננים שיש בעיות עם הנהגים ועם מלווי ההסעות העירוניות, אבל עד עכשיו זה היה ברמה של להוריד את הילדה רחוק מהבית ותעלולים נוספים. ביום חמישי המלווה אמר לה 'זונה' ליד כולם וקילל עוד בנות. השם ירחם".

"לא שולחים את הילדה לבית הספר כי אנחנו פוחדים" ()
"לא שולחים את הילדה לבית הספר כי אנחנו פוחדים"

בעקבות התקרית בנסיעה סיפרה הילדה לסגנית מנהלת בית הספר על התנהגותו של המלווה. בשלב זה, כך לטענת הורי הילדה, הקים החשוד מהומה במוסד הלימודי. "הוא צעק על הילדה ועל הסגנית וטען כי הילדות לא בסדר", סיפר אבי הילדה. אלא שכאן ההתנכלות לילדה לא נגמרה. כמה שעות לאחר מכן יצאה הילדה לרחוב ושם פגש אותה המלווה. לפי התלונה שנחקרת במשטרה, המלווה גרר את הילדה, סטר לה והיכה אותה באגרוף.

 

האב סיפר: "הילדה יצאה בשבע בערב כדי לקנות ממתק במכולת ליד הבית וחזרה עם השן ביד. היא הייתה המומה, היא סיפרה שהוא תפס אותה ביחד בחוזקה, נתן לה מכה בגב וגרר אותה מהצוואר לסמטה צדדית. שם הוא נתן לה אגרוף ואמר לה שאם היא עוד פעם תתלונן נגדו הוא 'יראה לה מה זה'".

 

"איך העירייה לא בודקת מי המלווים?" 

בעקבות המקרה נזקקה הילדה לטיפול רפואי. האב הגיש כבר באותו הערב תלונה במשטרה, אולם גם שם נתקל בהתנהלות בעייתית. לדבריו, "החוקר אמר לנו לבוא בשבוע הבא לתת עוד פרטים ואמר שרק בשבוע הבא יבוא חוקר ילדים. בינתיים לא שלחנו את הילדה לבית הספר כי אנחנו פוחדים. איך העירייה לא בודקת מי המלווים? איך יכול להיות שאדם מחכה כמו עבריין לילדה בת 10? רק לתאר מה עבר על הילדה באותם רגעים – בא לנו לבכות".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "המקרה נודע לעירייה רק אתמול עם פנייתה של האם ומטופל מאז. מיד עם קבלת התלונה, הנחה הממונה על ההסעות את האם להגיש מידית תלונה במשטרה. כמו כן, חברת ההסעות הונחתה להפסיק מידית את עבודת המלווה עד לבירור התלונה במשטרה וטענות האם. יש לציין כי העירייה פועלת באופן עקבי לשיפור מערך ההסעות, הן בהתאמת מסלולי ההסעות, שיפור השירות לתלמידים, החוזים עם חברות ההסעות וכדומה. במסגרת שיפור מערך ההסעות, עיריית ירושלים החלה בשילוב מלווים מטעם העירייה בהסעות במטרה לשפר את המערך".

 

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי "התקבלה תלונה ביום חמישי בתחנת לב הבירה. בשל העובדה שמדובר בילדה בת 10 היא יכולה להיחקר רק על ידי חוקר ילדים ממשרד הרווחה, ורק לאחר מכן יזומן החשוד לכאורה לחקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים