שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
דו"ח של האו"ם: ישראלים נגד ישראל
ארגוני שמאל הקשורים בקרן החדשה לישראל שוב סייעו בחיבור דוח של האו"ם המאשים את ישראל בפשעי מלחמה בעזה

אתמול פירסמה הוועדה הבינלאומית לחקירת מבצע "צוק איתן" את מסקנותיה ובין היתר טענה כי "הועדה מודאגת משהשימוש הנרחב בו עושה ישראל בכלי נשק בעלי נזק סביבתי קטלני רחב, שימוש זה אומנם איננו בלתי חוקי, אך השימוש בו באזורים מאוכלסים בצפיפות מוביל בסבירות גבוהה להרג חסר אבחנה של לוחמים ואזרחים כאחד".

 

כמו כן, הוועדה קבעה כי "ישנו דפוס פעולה בו צה"ל הזהיר תושבי שכונות שלמות לעזוב את בתיהם, והחשיב את אלה שלא שהו לאזהרותיו ללוחמים. דפוס זה מגביר את הסבירות לפגיעה באזרחים.

 

 

מתוך דו"ח 'אם תרצו' ()
מתוך דו"ח 'אם תרצו'

 

במהלך הפלישה הקרקעית הישראלית לעזה, שהחלה באמצע יולי 2014, נהרגו מאות בני אדם ואלפי בתים נהרסו. מוקדי עזרה ראשונה דיווחו כי קיבלו פניות נואשות לעזרה מאנשים בשכונת שג'עייה, ברקע נשמעו זעקות הילדים. "כל 10 שניות היה פיצוץ," אמר עד מרפיח בה ניהל צה"ל באוגוסט מבצע נרחב לנוכח החשש כי חייל נפל בשבי. כאשר חייו של חייל ישראלי מוטלים על הכף, נראה כי מתעלמים מכל החוקים"

 

עוד בערוץ 20

הבריטי שתומך בישראל

בלב תל אביב: יום הזיכרון לאריתריאה

מי מפחד מהונאת אקדמיות?

 

מראה מקום: ארגון ישראלי

 

כעת חושפת תנועת "אם תרצו" כי ארגונים ישראלים רבים כגון עדאלה, בצלם, שוברים שתיקה, יש דין ועוד עומדים מאחורי עדויות ומסמכים רבים אשר הובאו לידי הועדה ועל בסיס עדויות אלו קבעה הועדה את מסקנותיה.

 

בין היתר, מופיעים 87 אזכורים לדו"חות של ארגון בצלם, 8 אזכורים לארגון עדאלה, 14 אזכורים לשוברים שתיקה, 12 לארגון מוקד, 7 אזכורים של יש דין ועוד.

 

כאמור, בעת פרסום דו"ח גולדסטון לחקר מבצע "עופרת יצוקה" בשנת 2009, חשפה תנועת "אם תרצו" כי 92 אחוז מהעדויות של ארגונים ישראלים שהובאו בפני הועדה היו ארגונים הנתמכים על ידי הקרן החדשה לישראל. הקרן, אגב, טוענת כי מדובר בסילוף עובדתי, ולטענתה רק שני אחוזים מדו"ח גולדסטון הגיעו מארגונים הנתמכים על יד הקרן.

 

מתן פלג מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מסר :"דוח שאבס הוא עדות מוצקה להיקף הנזק העצום שארגוני הדה לגיטימציה הישראלים, אשר במימון ובשליחות ממשלות זרות וקרנות זרות, חותרים לבידודה של ישראל בעולם. יש לציין שארגונים כמו בצלם, שוברים שתיקה, עדאללה ואחרים המוזכרים בדוח, לא רק נתמכים על ידי ישויות מדינתיות זרות והקרן לישראל חדשה, אלא גם על ידי קרנות ערביות-פלסטיניות קיצוניות העומדות בקשר עם ארגוני טרור ביהודה ושומרון ובעזה."

 

עומדים מאחורי הפנייה לאו"ם

 

דובר עדאלה מסר כי: "מרכז עדאלה אכן הגיש דו"ח לוועדת האו"ם שבדקה את האירועים סביב "מבצע צוק איתן". בדו"ח שלנו לוועדה קבענו כי החקירה הישראלית של אירועי "מבצע צוק איתן" אינה עומדת בסטנדרטים הבינלאומיים בתחום זה, ובראשם חקירה עצמאית, שקופה, יעילה וללא משוא פנים".

 

שרית מיכאלי, דוברת ארגון 'בצלם', השיבה "אנחנו עומדים מאחורי כל הדברים שמצוטטים בשם בצלם בדו"ח האו"ם, המתבססים על מחקר שטח מעמיק ומדויק. אמנם, 'אם תרצו' משקרים כהרגלם באמרם שבצלם שלח לועדת האו"ם חומרים, אולם המידע של בצלם בהחלט שימש את כותבי הדו"ח, בהיותו זמין לכל העולם באתר האינטרנט שלנו, משם הוא נלקח".

 

"אנחנו מפרסמים את המידע שלנו כדי לשמש כלי לניתוח, בחינה וביקורת על הפרות זכויות האדם, כחלק מפעילותנו לחשיפת האמת על מדיניות ממשלתנו בשטחים, ונמשיך למלא את חובתנו זאת. במקום להסיט את הדיון מההאשמות הקשות נגד בכירים ישראליים מן הראוי שממשלת ישראל תתתמודד באורח רציני ואחראי עם הביקורת, ותבחן לעומק את הטענות להפרות בוטות של זכויות האדם והחוק הבינלאומי בלחימה בעזה." 

 

"האגודה לזכויות האזרח" אמרה בתגובה: "האגודה לזכויות האזרח לא פנתה לוועדת האו"ם, זו לא פנתה אלינו, והערות השוליים שמזכירות אותנו בדו"ח מצטטות את המכתבים שכתבנו ליועץ המשפטי לממשלה בזמן 'צוק איתן' ופורסמו באתר האינטרנט שלנו. ההאשמות של תנועת "אם תרצו" כאילו העברנו מידע מכפיש על חיילים לאו"ם הן שקר ודיבה" 

מארגון "גישה" נמסר כי "מראי המקום בדו"ח מפנים למידע המופיע באתר גישה, שנועד לכלל הציבור ומתפרסם ברובו בעברית, אנגלית וערבית".

 

מהקרן החדשה לישראל נמסר בתגובה: "בניגוד לטענות, דו"ח וועדת זכויות האדם של האו"ם מתבסס גם על מקורות ישראליים רשמיים רבים, ביניהם צה"ל ומשרד החוץ, לצד מקורות המידע של ארגוני זכויות אדם המפורסמים לכולם. הניסיון לעשות דה לגיטימציה לארגונים אלו נועד לזרות חול בעיני הציבור ולמנוע דיון כן ופתוח על תוצאות הלחימה. דיון כזה חיוני במדינה שמגדירה את עצמה כדמוקרטיה, אפילו כדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, ויתרום לשיפור מעמדה של ישראל בזירה הבינלאומית".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דו"ח ישראל ישראלים מבצע צוק איתן משרד החוץ