שתף קטע נבחר

מפעל אלקטרוניקה נסגר בעכו; 43 פוטרו

בית המשפט מינה לבקשת העובדים מפרק זמני המנסה למצוא רוכש חדש למפעל QCA - שחובותיו נאמדים ב-8 מיליון שקל. למרות שלא קיבלו את משכורת חודש מאי, העובדים מעוניינים לסייע בהמשך הפעלת החברה

מפעל אלקטרוניקה בעכו נסגר השבוע, ו-43 מעובדיו פוטרו. מבקשת פירוק שהגישו העובדים, עולה כי חובותיו של המפעל - QCA בע''מ - הגיעו ל-8 מיליון שקל. בית המשפט המחוזי בחיפה מינה מפרק זמני לחברה, וזה נפגש היום (ב') עם משקיע שעשוי לרכוש את המפעל.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

עובדי מפעל QCA בע''מ, מאזור התעשייה בעכו, הגישו בשבוע שעבר בקשה לבית המשפט המחוזי בחיפה לפירוק החברה, ולשמירה על נכסיה בכדי שיוכלו לקבל את זכויותיהם. השופט אלכס קיסרי הורה על פירוק החברה, ומינה את עו"ד איתי פריימן כמפרק זמני. בצו קבע כי לעו"ד פריימן הסמכות לתפוס ולקבל לידיו, להחזיק להשגיח לשמור את רכוש החברה וכן הסמכות לעשות כל פעולה שתידרש לשם גביית כל התשלומים וההכנסות המגיעים לחברה מצדדים שלישיים.

 

בא כח העובדים, עו"ד נדב מאיוסט, ציין בבקשת הפירוק כי הבקשה הוגשה כדי למנוע ביזה בציוד החברה וריקון נכסיה וכספה על ידי הנושים השונים. לטענת העובדים לחברה ציוד רב, ששוויו מגיע למאות אלפי שקלים "אם לא מיליונים", כפי שנטען בבקשה. זאת לצד כספים המגיעים לחברה, בסך מאות אלפי שקלים.

 

העובדים לא קיבלו את משכורת חודש מאי, וכן יש פיגורים של כחצי שנה בתשלום זכויות סוציאליות ופנסיוניות.

 

העובדים הצהירו כי למרות שלא קיבלו את משכורת חודש מאי הם מעוניינים לסייע בהמשך הפעלת החברה. הם התחייבו להמשיך לעבוד בחברה תקופה קצרה נוספת, באותם תנאים בהם הועסקו, עד להתבהרות התמונה. היום כאמור, כבר נפגש המפרק עם משקיע פוטנציאלי למפעל, אך לא נמסר על תוצאות הפגישה.

 

בעלי QCA בע"מ, תושב כרמיאל שהקים את המפעל לפני 42 שנה, ביקש הערב שלא להתייחס לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים