שתף קטע נבחר

נפל מגג אצטדיון נתניה. הפיצוי: 177 אלף שקל

חשמלאי שהועסק ב"סרחאן מאור תעשיות" לקח ב-2008 חלק בעבודות על האצטדיון בעיר. הוא נפל משבעה מטרים וסבל משברים בפניו ובשיניו

בית משפט השלום בנצרת חייב חברה לעבודות חשמל לפצות את אחד המועסקים על ידה ב-177 אלף שקל לאחר שנפל מגובה רב במהלך ההקמה של אצטדיון הספורט בנתניה. השופטת רננה גלפז מוקדי קבעה שהתאונה היא תוצאה של רשלנות של המעסיקה, חברת "סרחאן מאור תעשיות בע"מ".

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התובע היה אמון על עבודות החשמל שבוצעו באצטדיון באפריל 2008. ביום התאונה הוא עבד לבדו, ובשלב מסוים איבד הסולם שעליו טיפס את האחיזה בגג והחשמלאי צנח יחד איתו ארצה מגובה של כשבעה מטרים. פועלים שעברו במקום מצאו אותו מחוסר הכרה. הוא פונה לבית החולים הלל יפה בחדרה ובסופו של דבר אושפז למשך חמישה ימים בבית החולים רמב"ם שבחיפה עם שברים בעצמות הפנים והשיניים.

 

כעבור שנה וחצי הגיש החשמלאי תביעה שבה טען כי אינו יודע מהן הנסיבות שהובילו לנפילתו, ולכן הסיק שמעסיקו התרשל ולא שמר על הבטיחות בעבודה.

 

המעסיק שלל כל אחריות מצדו לתאונה. הוא טען שהחשמלאי משקר: הוא יודע מה היו הנסיבות לתאונה והוא עצמו התרשל כשלא נזהר והפר את הוראות הבטיחות. משכך, לטענת המעסיק, החשמלאי יכול לבוא בתלונות רק לעצמו.

 

אבל השופטת רננה גלפז מוקדי קיבלה את גרסת החשמלאי. היא התרשמה שהוא אדם פשוט שהשפה העברית אינה שגורה בפיו, ולכן התקשה להסביר את גרסתו או להשיב לשאלות שנשאל, במיוחד כשהיו מורכבות. השופטת לא התרשמה שמדובר באדם שמנסה להעצים את נזקו או את ממדי האירוע, וגם אם לקה בחסר או באי דיוקים בעדותו, הדבר לא הוריד ממהימנותו.

 

השופטת הגיעה למסקנה שהמעסיק הפר את חובת הזהירות שהוטלה עליו ולא נקט אמצעי זהירות סבירים למנוע את הסכנה מעובדיו. אילו המעסיק לא היה מתרשל, ומגדר או מתקין אמצעים לבטיחות החשמלאי כפי שקובע החוק, התאונה לא הייתה נגרמת באופן שבו הוטח החשמלאי לקרקע מגובה רב.

 

השופטת לא קיבלה את טענת המעסיק כי החשמלאי התרשל ותרם לתאונה, ולהפך – התרשמה כי הוא בעל מוסר עבודה גבוה שפעל לבדו בשקדנות ויסודיות לביצוע עבודתו.

 

השופטת אמדה את נזקי החשמלאי ובהתאם פסקה לו פיצויים של 177 אלף שקל בגין ראשי הנזק כאב וסבל, הפסדי השתכרות הוצאות רפואיות ועזרת הזולת. לסכום זה, קבעה השופטת, יש להוסיף שכר טרחת עורך דין בשיעור 15% בתוספת מע"מ והוצאות משפט בסך 7,000 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד באדר אבראהים
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד האוזנר
  • עו"ד גאולה רובין ממשרד עורכי דין רובין את רובין עוסקת בתאונות דרכים
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים