שתף קטע נבחר

"מחאת גלימות" בבר אילן: "כבוד, לא קנטרנות"

היעדר תקציב הוביל את הנהלת המוסד האקדמי למנוע חלוקת גלימות וכובעים בטקסים לציון סיום התואר. הסטודנטים מוחים: "לקחו לנו את הסוף המתוק"

"למה על הגב של הסטודנטים?". מתוך עמוד הפייסבוק של המחאה ()
"למה על הגב של הסטודנטים?". מתוך עמוד הפייסבוק של המחאה

"זו אולי נראית מחאה קנטרנית ומיותרת, אך אנחנו סבורים שסטודנטים שעמלו שלוש שנים למען קבלת התואר צריכים לזכות לעשות זאת במרב הכבוד הראוי למעמד". סטודנטים באוניברסיטת בר אילן מוחים על החלטת הנהלת המוסד האקדמי להימנע בפעם הראשונה מחלוקת גלימות וכובעים בטקסים לציון סיום התואר. בהנהלה ציינו כי הסיבה לכך היא היעדר תקציב, אולם מבהירים כי מקבלי התואר השלישי יצעדו בשבוע הבא בגלימות ובכובעים.

 

בעמוד פייסבוק שפתחו הסטודנטים המוחים צוין כי "במשך שנים חגגו בוגרי האוניברסיטה את סיום התואר שלהם עם גלימות וכובעי סטודנט, אולם השנה החליטה ההנהלה בצעד תמוה שלא לספק זאת". אחד הסטודנטים ציין בתגובה בעמוד כי המוסד יעמיד לרשות המסיימים כמה גלימות בנקודות הצילום במתחם הטקסים על מנת שניתן יהיה לתעד את המעמד החגיגי.

 

רפאל בויגנמן, שסיים תואר ראשון בלוגיסטיקה, אמר: "אין בעיה לחסוך כסף, אבל למה על הגב של הסטודנטים? לא הודיע לנו על זה, השמועה החלה לעבור בקרב הסטודנטים. זה הרגע שבו אנחנו מתגאים בהישג שלנו ביחד עם ההורים והחברים, שעבורם זו גאווה לא פחות קטנה. לקחו לנו את הסוף המתוק הזה".

 

שיינה טרגין, שמסיימת תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה, התייחסה להחלטה לחלק גלימות בודדות עבור הצילום: "אני רק מדמיינת 800 סטודנטים נלחמים על 15 גלימות, יהיה כאוס מוחלט. ביקשו להגיע שעתיים לפני ורק עכשיו הבנו למה, הם פשוט רוצים שנילחם על כל גלימה. כבר היה עדיף שלא יביאו גלימות בכלל. העיקר שיהיו להם תמונות של סטודנטים על גלימות שיוכלו להעלות לאתר, אבל אותנו הם ישאירו עם התחושות המבאסות".

 

עקיבא לם, שסיים גם הוא תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה, אמר: "עניין הגלימה לא כל כך חשוב לי, זה פשוט צורם שתמיד בסופו של דבר יש משהו שמגיע על חשבון הסטודנטים. יש דברים חשובים בהרבה מהגלימות, אבל גם אותם לא קיבלנו. זה כבר לא מפתיע, אחרי שלוש שנים שבהן כסף היה התירוץ כדי לא לשפץ את המעונות, כדי לא לשדרג את הספריות או כדי לבטל תרגולים".

 

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה: "מקבלי התואר השלישי יצעדו בגלימות ובכובעים. מקבלי התואר הראשון והשני לצערנו לא יצעדו הפעם בגלימות בגלל עלות השכירות הגבוהה, יותר מ-150 אלף שקל ובשל הצורך לקצץ בהוצאות. האוניברסיטה תעמיד 15 גלימות ליד מקום הטקס כדי לאפשר למקבלי התארים להצטלם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים