שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרסום ראשון: עד מדינה נוסף בפרשה 512
  המשטרה גייסה עד מדינה שביעי שמוסר ראיות להפללת ראשי ארגוני הפשע. במקביל, בית המשפט מתח ביקורת על המשטרה על כך שלא נערך עימות בין עד המדינה הראשי לריקו שירזי, אך האריך את מעצר העבריין ב-5 ימים נוספים

  עוד התפתחות בפרשה 512 : המשטרה הצליחה לגייס בימים האחרונים עבריין נוסף שמשתף עמה פעולה בניסיון להפליל את ראשי ארגוני הפשע. האיש שחצה את הקווים מוסר בפני חוקרי המשטרה "עדות ניקיון" שתעיד על ניקיון כפיו, אולם בשלב זה לא הוטחו בחשודים שנעצרו בפרשה הראיות שאותן מסר עד המדינה וטרם נערכו עימותים בהשתתפותו. עם זאת, ההתפתחות החדשה הובילה למתן אישור של פרקליט המדינה למשטרה לבקש להאריך את המעצר של כמה מהחשודים ביותר מ-35 ימים.

   

  העד, שצפוי לפרוש בפני החוקרים מידעים חדשים, מצטרף לשישה עבריינים שהחליטו להפוך מתחילת המעצרים לעדי מדינה. בשבוע שעבר פורסם ב-ynet כי אחד מאותם עבריינים הוא מי שמכונה "מהנדס המטענים" בארגון הפשע של יצחק אברג'יל. במשטרה מקווים שאותו עבריין יביא להתפתחויות בפרשיות פליליות חמורות נוספות, שאליהן היה קשור הארגון.

   

  בתוך כך התברר כי המשטרה מתקשה מאוד להתקדם בעניינו של עד המדינה הראשי, שנאלץ לעזוב את המדינה בנסיבות שעדיין אסורות לפרסום. במהלך דיון שנערך הבוקר (יום ד') בבית משפט השלום בראשון לציון בבקשה להאריך עוד את מעצרו של העבריין ריקו שירזי מתח השופט מנחם מזרחי ביקורת על התנהלות המשטרה. הסיבה לכך נובעת בשל העובדה שהעד הראשי עדיין לא עומת עם שירזי אף על פי שחלפו כבר 35 ימים שבהם הוא נתון במעצר.

  יישאר במעצר. שירזי (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  יישאר במעצר. שירזי(צילום: עופר עמרם)

  השופט מזרחי אף רמז שאלמלא ההתפתחות החדשה, או כמו שכינה זאת "שפן חדש שצץ לפני הדיון", הוא היה משחרר את שירזי שכן אי יכולתה של המשטרה לערוך לו עימות עם עד המדינה הראשי אמורה לעמוד בעוכיה. השופט מזרחי גם לא אהב את הטענות שהטיחו שירזי ועורך דינו ג'קי סגרון, ולפיהן במהלך החקירה השתמש נגד העבריין אחד החוקרים בקללות, מה שגרם לשירזי להפסיק לענות לשאלות החוקרים. בשל ההתפתחות החדשה הודיע השופט כי הוא מאריך את מעצרו של שירזי ושל אסי יריב בחמישה ימים נוספים.

   

  שירזי ויריב חשודים בניסיון החיסול של אסי אבוטבול וברצח של גיא יחזקאל. במהלך הדיון קבע השופט מזרחי כי לא ייתכן שהמשטרה תצהיר פעם אחר פעם שהיא מבקשת לעשות עימות,
  אך לא עושה זאת. "אלמלא ההתפתחות החקירתית הרוחבית החדשה שנוגעת גם לחקירה זו, בהחלט שהתוצאה של הבקשה הייתה שונה", ציין השופט מזרחי בהחלטתו.

   

  עו"ד סגרון אמר בתום הדיון: "מרשי נמצא כחפץ שאין לו הופכין כבר 35 ימים, זאת בזמן שהמשטרה לא מעמתת אותו עם הראיות ולא יכולה לעמת אותו עם עד המדינה מסיבות טכניות. חבל מאוד שככה מתנהלת המשטרה ואני מקווה שסוף לסיפור יהיה בתחילת השבוע הבא עם שחרורו של מרשי".

   

  גם עורכי דינו של יריב, משה יוחאי ורועי אטיאס, טענו כי המשטרה פיתחה תזה מופרכת בנוגע ללקוח שלהם וכי הדבר היחידי הוא שהיה לו עסק בחו"ל, שעליו גם הפסיק כסף וכי אין לו כל קשר לפרשיות הפליליות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  הסתעפות נוספת בחקירה
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד סגרון
  צילום: הרצל יוסף
  עו"ד יוחאי
  צילום: הרצל יוסף
  צילום: תומר פלד
  עו"ד אטיאס
  צילום: תומר פלד
  מומלצים