שתף קטע נבחר

ישראל לתקשורת הירדנית: הפסיקו לשבח פיגועים נגד ישראלים

השגרירות הישראלית בממלכה העבירה הודעה לכלי תקשורת ובה ביקשה "להפסיק לפרסם מאמרים ברבריים שעלולים לגרום לנזק ולפגיעה באזרחים ולהגביר את המתיחות בין העם הישראלי לעם הפלסטיני". ההודעה התייחסה למאמר שפורסם בעיתון "א-דוסתור" ששיבח פיגועים בגדה ובירושלים

זירת פיגוע דקירה בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
זירת פיגוע דקירה בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

עיתונים בירדן ציטטו הודעה של שגרירות ישראל בעמאן, שבה התבקשו כלי התקשורת בממלכה ההאשמית להימנע ממתן תשבחות לפיגועים נגד ישראלים. ההודעה התייחסה למאמר של כותב בעיתון הירדני "א-דוסתור" תחת הכותרת "יש להישען על מעשי הגבורה בגדה המערבית ובירושלים".

 

המאמר שיבח את הפיגועים האחרונים בגדה ובירושלים ובהודעת השגרירות יצאו בתקיפות נגד הכותב וטענו כי הוא מגביר את המתיחות בין העם בישראל לבין הפלסטינים. בכותרת ההודעה של השגרירות נטען כי מדובר ב"הסתה להרג ישראלים בעיתון ירדני".

קטע מהמאמר שהוביל למחאה ()
קטע מהמאמר שהוביל למחאה

המלך עבדאללה וראש הממשלה נתניהו (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
המלך עבדאללה וראש הממשלה נתניהו(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
 

בהודעת אנשי משרד החוץ הישראלי נאמר כי "השגרירות הישראלית מביעה שאט נפש באופן גורף ואת התנגדותה המוחלטת למילים כאלה מבישות שקוראות לפגוע באזרחים חפים מפשע. מדובר בהסתה להרג ולאלימות בכל משמעות המילה". עוד צוין בהודעה כי "אנחנו מצפים שיופסק פרסום מאמרים

ברבריים מסוג זה שעלולים לגרום לנזק ולפגיעה באזרחים ולהגביר את המתיחות בין העם הישראלי לעם הפלסטיני".

 

זה זמן רב ששגרירות ישראל בירדן מנסה להעביר הודעות לפרסום בעיתונים הירדניים, אולם עד כה סירבו כלי התקשורת בממלכה לפרסם אותם. רק בעקבות התעקשות של דובר השגרירות גלעד נול, הוחלט בסופו של דבר להתייחס להודעה הישראלית.

 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי "שגרירות ישראל בירדן עוקבת אחר התקשורת הירדנית ומגיבה באמצעות דף הפייסבוק על כל פרסום שיש בו אנטישמיות או הסתה לטרור. זוהי פעילות מבורכת וחשובה. כך נעשה גם הפעם ואנחנו שמחים שהתקשורת הירדנית בחרה לדווח על התגובה של השגרירות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מלך ירדן עבדאללה
צילום: רויטרס
מומלצים