שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שדולת הנשים נגד הופעת כריס בראון בארץ

  ידיעת הופעתו בישראל של כריס בראון, מי שהורשע באלימות כלפי זוגתו לשעבר ריהאנה, עוררה תגובות זועמות מצד שדולת הנשים. "המסר לנוער הוא שאפשר להרביץ מכות רצח לאישה ולא יהיו השלכות", אמרה באולפן ynet עו"ד קרן גרינבלט מהשדולה. במקביל, צוברת תאוצה קבוצת פייסבוק הקוראת להחרמת המופע: "הדברים לא יעברו חלק, יהיה רעש", אמרה מקימת הקבוצה

  הידיעה על הופעתו של כריס בראון בישראל ביולי הקרוב, עוררה לא מעט תגובות - שאינן דווקא מצד מעריצים נלהבים. עו"ד קרן גרינבלט, היועצת המשפטית של שדולת הנשים, הגיעה הבוקר (ה') לאולפן ynet כדי למחות נגד הגעת הראפר האמריקני בן ה-26, שהורשע לפני שש שנים באלימות כלפי הזמרת ריהאנה, שהיתה אז בת זוגו. 

   

  "המסר שעובר לחברה הישראלית, ובמיוחד לבני הנוער שבאים לראות את המופע, הוא שאפשר להיות אלים כלפי נשים, להרביץ מכות רצח לאישה שהיתה בת זוגך - ולא יהיו השלכות", אמרה גרינבלט באולפן. "כן, הוא היה בכלא אבל הקריירה שלו לא נפגעה מזה ואנחנו ממשיכים לזרוק עליו כסף ולחבקו חיבוק חם. זה המסר הלא נכון".

   

  רוית חובל, מעריצה של כריס בראון שהתארחה גם כן באולפן, הסכימה עם דבריה של גרינבלט, אך טענה כי יש לשים את הדברים בפרפורציות. "אני חושבת שהדברים הם נכונים כי מדובר בדמות ציבורית נערצת, במיוחד בקרב צערים רבים שיכולים לתפוס את מעשיו כנכונים, אבל אני גם חושבת שלא אמורים לשפוט אותו כי הדבר נעשה - הוא שילם והצטער על כך. מדובר בפרפורמר אדיר ואני בוחנת אותו לפי מה שאני אוהבת בו, לא לפי מה שאני לא".

   

  פניה החבולות של ריהאנה ()
  פניה החבולות של ריהאנה

  בתגובה לתמונת פניה החבולות של ריהאנה שהוצגה באולפן, ציינה חובל כי דווקא תמונות שכאלו המתפרסמות בתקשורת - בכוחן לעורר מוטיבציה ולעודד אנשים בעלי נטיות אלימות כבראון לרצות להשתנות ולכפר על מעשיהם. "בסך הכל הוא חי מאיתנו (המעריצים), אנחנו גורמים לו לרצות לכפר על מעשיו. יש אנשים גדולים שעשו מעשים נוראיים הרבה יותר ועדיין נותנים להם הזדמנות שנייה", אמרה.

   

  "אפשר להתחיל לקבוע היררכיות על מה נעניש ועל מה לא", סיכמה גרינבלט את הדיון, "בסופו של דבר, אם אומן מתבטא נגד ישראל, הוא לא יופיע. כשאחר מכה את בת זוגו, פתאום צריך לקחת דברים בפרופורציות. זו בדיוק הנקודה - חשוב שנגיד שזה נורא".

   

  כריס בראון. אצלנו ביולי, למרות המחאה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  כריס בראון. אצלנו ביולי, למרות המחאה(צילום: gettyimages)
   

  אך לא רק שדולת הנשים הביעה מחאתה על הופעת הזמר. עמוד פייסבוק, ושמו "כריס בראון לא מוזמן לכאן - מחרימים את המופע בישראל", נפתח אתמול וגרף אלפי לייקים בתוך שעות ספורות. בראיון התייחסה עו"ד גרינבלט אל העמוד כאל אחת הפעולות האקטיביות שננקטות וינקטו בהמשך על מנת להעלות את המודעות לבעייתיות ההופעה. 

    

  "קשה שלא לתפוס את הראש ולחשוב 'קיבינימט, כמה דפוק זה עוד יכול להיות'", אמרה ק', סטודנטית ואחת ממקימי הקבוצה, שביקשה להישאר בעילום שם. "יש את העבריינים המורשים והמפוקפקים ששמם הוכתם, ואיכשהו הם עדיין יושבים על ערימות מזומנים. כלי התקשורת שכחו, הקהל שכח. לכולם יש זיכרון של דג למרות שזה נמצא בכל מקום - לא רק בשערוריות אלא ברחוב, בכל פינה. זה לא מעניין כלב כי התרגלנו. אנחנו נמצאים עמוק בתוך הבוץ. חלאס. נשבר".

   

  עד כה, מספרת ק', המפיקים האמונים על המופע טרם הגיבו לטענות שהועלו בעמוד. "בהמשך נקרא לכל מי שלא מוכן להריע לכוכב פופ מכה להחליף את תמונת הפרופיל לתמונה המופגזת של ריהאנה שתעוצב במיוחד. בגלל שתיקת המפיקים, יכול להיות שנקדים את הפעילות. אנחנו כאן כדי להישמע, דברים כאלו לא יעברו יותר חלק. יהיה רעש, תהיה התנגדות".

   

  נכון למועד כתיבת שורות אלו, תגובתם של מפיקי המופע לטענות טרם נמסרה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים