שתף קטע נבחר

ישוחרר עציר מנהלי ששבת רעב 55 ימים

לאחר הידרדרות במצבו הרפואי של פעיל הג'יהאד האיסלאמי חאדר עדנאן, הושג הסכם לשחררו ב-12 ביולי. במסגרת ההסכם הוא יפסיק לשבות רעב. אשתו: "הוא איבד המון ממשקלו, לא הצליח להחזיק את בנו"

 

משפחתו של חאדר עדנאן בבית החולים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משפחתו של חאדר עדנאן בבית החולים(צילום: מוטי קמחי)

עורכי דינו ואשתו של חאדר עדנאן, פעיל הג'יהאד האיסלאמי בגדה, הודיעו הלילה (יום ב') כי הושג הסכם לשחרורו ב-12 ביולי ממעצרו המנהלי. בעקבות ההסכם יפסיק עדנאן את שביתת הרעב שבה פתח ונמשכה 55 ימים. עדנאן מאושפז כעת בבית החולים אסף הרופא בשל הידרדרות שחלה בסוף השבוע במצבו.

 

גנ"מ סיון ויצמן, דוברת שב"ס, אישרה כי עדנאן הסכים להפסיק את שביתת הרעב כחלק מהעסקה. ארגוני זכויות אדם הזהירו כי לחייו של עדנאן (36) נשקפת סכנה. היום סיפרה אשתו רנדה לאחר שביקרה את בעלה כי הוא איבד מרבית ממשקלו ו"נראה כמו ילד קטן". היא העידה כי הוא לא הצליח להחזיק בידיו את בנם, בן שנה ושלושה חודשים.

 

במסגרת העסקה שהושגה הלילה, יסיים עדנאן את שביתת הרעב שלו וישוחרר ב-12 ביולי, כך מסר כדורה פארס, ראש המועדון האסיר הפלסטיני. ביולי האחרון נעצר עדנאן ונשלח לשישה חודשי מעצר מנהלי, שלאחריהם הוארך מעצרו בארבעה חודשים נוספים. עם הארכת מעצרו פתח עדנאן בשביתת הרעב.

 

מדובר בשביתת הרעב השנייה של עדנאן בכלא הישראלי. פעיל הג'יהאד נעצר תחילה ב-2012 ושבת רעב במשך 66 ימים במטרה לשכנע את הרשויות לשחררו, מהלך שהצית שביתות רעב נוספות על ידי מאות עצירים פלסטינים הכלואים בישראל.

 

כ-400 עצירים מנהליים פלסטינים מוחזקים בבתי כלא ביטחוניים בישראל מבלי שהוגש נגדם כתב אישום. סוגיית מעצרו ושביתת הרעב הארוכה שלו ב-2012 הפכו לנושא סיקור מרכזי בכלי תקשורת רבים בעולם. הרשות הפלסטינית וכל הפלגים הפלסטיניים פתחו בקמפיין הסברה גדול כדי ללחוץ על ישראל לשחררו. בעקבות הלחץ הרב והחשש כי עדנאן ימות בכלא - דבר שעלול היה להבעיר מהומות בשטחים - החליטו בישראל בפשרה שהתקבלה על ידי בית המשפט, שלא להאריך את תקופת המעצר המנהלי ולשחררו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חאדר עדנאן. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים