שתף קטע נבחר

שוטרים חילצו בעלי מוגבלויות מרכב בוער

באמצע נסיעה עלתה באש מכונית שהסיעה 5 ילדים נכים בכסאות גלגלים ומתקני ריסון. למרבה המזל היה במקום צוות משטרתי, שחילץ אותם בסיוע עוברי אורח. "סיפוק אדיר", אמר קצין משטרה שהיה בין המחלצים

 

 

השריפה בנצרת עילית, היום (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
השריפה בנצרת עילית, היום(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

שוטרים מתחנת נצרת עילית הצילו אחר הצהריים (ב') את חייהם של חמישה ילדים נכים, שרכב ההסעות שבו נסעו בעיר עלה באש. "זו תחושה אדירה של סיפוק, להציל ילדים מתוך האש", אמר קצין משטרה שהיה בין המחלצים.

 

עוד בחדשות:

 

האירוע התרחש בצומת סמוך לבריכת השחייה העירונית ברחוב העמק. קצין החקירות של תחנת המשטרה בעיר, פקד דודו שושני, ועמו שני חוקרים - רס"מ איהאב חדד ורס"מ ואאל אדביה, היו בדרכם לישיבת עבודה בפרקליטות המחוז ועמדו ברמזור האדום בצומת. "מימיני היה רכב הסעות גדול והבחנתי לפתע שעשן עולה ממכסה המנוע שלו", שיחזר פקד שושני. "יצאנו מיד מהרכב. ביקשתי מאחד החוקרים לחסום את הצומת ורצתי לכיוון כשאני צועק לנהג שהרכב עולה באש. בשלב הזה כבר ראיתי גיצים ואש שטפטפה מהמנוע אל הכביש.

 

"הנהג התחיל לצעוק 'יש לי נכים ברכב, יש לי נכים ברכב'. פתחנו את הדלת הצדדית והייתי בהלם. ברכב היו חמישה ילדים שמצבם הפיזי קשה מאוד – בכיסאות גלגלים, עם מתקנים שונים ומתקני ריסון – ובינתיים האש התפשטה ועשן כבר החל להתפזר לכיוון שלנו. יחד עם הנהג, עם החוקר שהיה איתי ועם עוברי אורח התחלנו להתיר את מתקני הריסון ולהוציא את הילדים מהרכב".

 

לאחר כמה דקות, בעוד האש מתפשטת ומאיימת, הצליחו השוטרים והאזרחים להוציא את הילדים והעבירו אותם לאזור מוצל ובטוח על מדשאה בסמוך לצומת.

 

"אחרי שהילדים היו בטוחים התפנינו לנסות לכבות את הרכב באמצעות מטפים של הניידת ושל כלי רכב נוספים, אבל זה היה כמו כוסות רוח למת", הוסיף פקד שושני. "יכולנו רק להמשיך לחסום את הצומת ולחכות למכבי האש. הרכב פשוט בער כמו לפיד".

 

הכאבים כיבו את הרכב הבוער וזמן קצר לאחר מכן הגיע למקום רכב נוסף שפינה אותם לבתיהם, בכפרים הסמוכים.

 

"כבר 17 שנה אני במשטרה", סיכם פקד שושני. "נתקלתי באירועים חריגים, בפיגועים, אבל פה זה משהו אחר. אתה מציל אנשים מתוך אש. במיוחד זה מרגש שמדובר בילדים חסרי יכולת. זו תחושה אדירה של סיפוק. אתה חוזר הביתה, מסתכל על הילדים שלך, ואומר איזה כיף לעשות דבר כזה בשביל הורים ומשפחות אחרות. זו תחושת סיפוק אדירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
המכונית עולה באש, היום בצרת עילית
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים