שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עיריית חיפה תמשיך לממן את אל-מידאן
  ועדת הבדיקה שהקימה עיריית חיפה הגיעה למסקנה כי אין בעיה עם ההצגה "הזמן המקביל", ולכן תמשיך לממן את התיאטרון בהיקף של מיליון שקלים בשנה, כך פורסם לראשונה בחדשות 2. כעת נשאר לראות מה תהיה החלטת הוועדה שהקימה שרת התרבות. משפחת תמם: "מזועזעים מהחלטתו הבלתי מוסרית של ראש עיריית חיפה, יונה יהב"

  חודש לאחר הסערה הגדולה - יש החלטה: עיריית חיפה תמשיך לממן את תיאטרון אל-מידאן, לאחר שוועדת הבדיקה שהקימה הגיעה למסקנה כי אין בעיה עם ההצגה "הזמן המקביל", כך פורסם הערב (ד') בחדשות 2. עם זאת, מסתייגים חברי הוועדה ואומרים כי אם יובאו בפניהם נתונים נוספים על ידי גורמים אחרים כמו נציגי המדינה (הכוונה למשרד התרבות) יראו עצמם חופשיים לפעול בכל דרך ולשלול תמיכה זו.

   

  חברי הוועדה אף מבקרים את התיאטרון: "התנהלותו של התיאטרון בכל הנוגע בכל הנוגע להשכרת האולם נמצאה לכל הפחות בעייתית. אנו מבינים כי על התיאטרון למצוא מקורות הכנסה נוספים , אך נמסר לנו כי האולם הושכר לגופים שנוים במחלוקת".

   

  עוד מוספים חברי הוועדה, המורכבת מסגן ראש העיר, חברי מועצת העיר ומזכיר העיר, "לערוך ביקורת מוקפדת יותר לאופן ניהול הגוף הנתמך ולהביא בפנינו דו"ח שנתי בנידון".

   

  מודה לועדה. יונה יהב (צילום: צביקה רוגר) (צילום: צביקה רוגר)
  מודה לועדה. יונה יהב(צילום: צביקה רוגר)

   

  ראשיתו של הסיפור בחודש מאי, אז יצאו גורמים בעיריית חיפה, נגד תיאטרון אל-מידאן בו הוצגה ההצגה "הזמן המקביל" המבוססת על סיפורו של וואליד דקה, שהורשע בתכנון רצח החייל משה תמם ז״ל ב-1984. ההצגה שעלתה ביום האסיר הפלסטיני, אשר התקיים ב-25 באפריל, עוררה את כעס משפחתו של החייל שאף הגיעו לדיון במועצת העירייה, שם החליטו על הקמת וועדה מיוחדת שתבדוק את העניין ועד אז לא יועברו כספים לתיאטרון מהעירייה. תמיכת העירייה בתיאטרון נאמדת ב-כמיליון שקלים בשנה.

   

   

  במקביל, שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב נפגשה  עם משפחת החייל משה תמם ז"ל, יחד עם נציגי משרד התרבות והספורט בינהם ד"ר חיים פרלוק, יו"ר המועצה לתרבות ואומנות. בתום הפגישה החליטה השרה כי תקפיא לפי שעה העברת תקציבים לתיאטרון "אל-מידאן" וזאת עד שתושלם בדיקה מקיפה בדבר מקורות מימונו.

   

  ראש העיר יונה יהב מסר כי "אני רואה חשיבות רבה בקיומו של תיאטרון ערבי, אותנטי ויוצר בחיפה. העיר חיפה מאופיינת ברוח ייחודית של שיתוף והדדיות המבוססת על חופש ביטוי המעניק ליוצרים חופש אמנותי ליצור אמנות ותרבות." יהב הודה לחברי הועדה במכתב ובו ציין כי "חיפה היא עיר תרבותית וייחודית שיש בה שיתוף וסובלנות, שידעה במרוצת השנים לא מעט משברים ועמדה בהם. עולם התרבות והאמנות משמש אספקלריה ונוזל החיים בעורקיה של כל עיר. אני מברך אתכם על כי בחרתם להגן עליו".

   

  בני משפחת תמם מסרו כי "אנחנו מזועזעים מהחלטתו הבלתי מוסרית של יהב". לדבריהם, "לא מדובר רק בשאלה של פגיעה ברגשותיהם אלא בהחלטה בלתי מוסרית

  שלפיה על הציבור לממן את מי שאוהד רוצחים, רואה בהם גיבורים וחפץ להעלות למענם הצגות סמפטיה. בימים בהם מדינת ישראל כולה מבכה את קורבנות האדרת המחבלים שנרצחו בימים האחרונים, עיריית חיפה מבהירה בהחלטתה שבתיאטרון אלמידאן יכולים כבר להתחיל להפיק הצגות לכבוד רוצחיהם של דני גונן ומלאכי רוזנפלד מכספי הציבור בישראל. אנו מקווים שהציבור כולו ימשיך לזעוק את זעקת החיים עד שהעוול יתוקן".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים