שתף קטע נבחר

מסרונים לפישר ותרומות אסורות: נחשפת חקירת ניצב בארי

מסרונים שהוחלפו בין ראש אגף התנועה לעו"ד רונאל פישר חושפים את עומק הקשר בין השניים. "אוהב אותך מאוד", כתב לו פישר, ובארי ענה: "הדדי ממש". הדברים נחשפו ביומן בערוץ 1

נחשפים חילופי המסרונים בין עו"ד רונאל פישר, שנגדו הוגש כתב אישום חמור, לבין ראש אגף התנועה, ניצב ירון בארי. הערב הובאו ביומן בערוץ 1 עם אילה חסון חילופי המסרונים. ניצב בארי נחקר לגבי תרומות שפישר, יאיר ביטון ואחרים שנאשמים בתיק תרמו למסיבת בר-מצווה שהוא ואשתו התרימו לפנימייה של נזקקים.

 

עוד בחדשות

בזמן הירי: האו"ם אימץ את הדו"ח נגד ישראל

דאעש מציג שברי אפאצ'י מצרי, חמאס מגנה

על הכוונת של נסראללה. מפקד הסטי"לים נפרד

 

בחודש שעבר החליטה המחלקה לחקירות שוטרים לסיים את הליך הבדיקה הפלילי בעניינו, אך הוחלט להעביר את העניין לבחינת מחלקת המשמעת במשטרה, שתבחן את התנהלות ניצב בארי בנושא איסוף תרומות עבור פנימיית ילדים בסיכון. זאת, בניגוד לכלל האוסר על שוטרים להתרים.

ניצב בארי ועו"ד פישר (צילום: טל שחר, אלכס קולומויסקי) (צילום: טל שחר, אלכס קולומויסקי)
ניצב בארי ועו"ד פישר(צילום: טל שחר, אלכס קולומויסקי)

ביומן נאמר כי ניצב בארי העיד פעמיים במח"ש. הוא נשאל ישירות על יחסיו עם עו"ד פישר ומזער את הקשר בין השניים. "מעולם לא הייתה לי שיחה אישית עם רונאל. משנת 2011 עד שנת 2014 לא היה כל קשר מיוחד. הקשר שלי עם רונאל הוא קשר ספורדי. רונאל היה סנגור, ויש לי קשר גם עם סנגורים אחרים". אך לפי הכתבה מתברר שפישר ביקר את הניצב בביתו אחרי שעבר ניתוח לב פתוח. הנה חילופי מסרונים בין השניים לפני מעצרו של פישר.

 

פישר לבארי: "אוהב אותך מאוד ומצפה לפגישה בינינו, תזכור שאני עומד לרשותך".

בארי משיב: "הדדי ממש".

 

לפי הכתבה, בארי פעל בניגוד לפקודות שאוסרות על שוטר לתווך בין עו"ד ללקוח וחיבר בין מנתח הלב שלו פרופ' שפירא לבין עו"ד פישר. פישר כתב לבארי: "פגשתי בפרופ' שפירא, יש מה לעשות, יקבל טיפול נדיר, כמו שוטר". בארי נשאל כך במח"ש והשיב: "פונה אליי חבר, מנתח הלב שלי פרופ' עוז שפירא. שפירא נחקר במשטרה וביקש סיוע. פניתי לרונאל בטלפון, ביקשתי להיפגש איתו, אמרתי לו ששפירא הצלי את חיי. 'תייצג אותו, הוא חבר טוב'".

 

מרכז התיק נסב על תרומות של פישר ונאשמים אחרים בתיק במסיבת בר-מצווה של ילדים נזקקים בפנימייה מזכרון יעקב. לפי הכתבה בערוץ 1, חלק ניכר מהתרומות הועבר ישירות לחשבונה של רעיית הניצב. עדת המדינה ואלינור, קרובת משפחתה של רעיית הניצב, העידו כי בני הזוג בארי ידעו שפישר וב. יאיר תרמו. "רונאל אמר לי 'תוודאי שירון יודע שעזרנו'...בהמשך הייתה שיחת תודה מאשתו של ירון אליי", אמרה בחקירה עדת המדינה. אילנית, אשת הניצב נשאלת על השיחה.

 

חוקר: "לטענת עדת המדינה את התקשרת אליה באחת השיחות כדי להודות על התרומה של רונאל והלקוחות. את זה את מאשרת או לא?"

אילנית: "לא זכור לי, אבל יכול להיות שכן".

חוקר: "האם את מכחישה, בניגוד לחומר הטלפוני, בניגוד להודאה של אלינור ובניגוד להודאה של עד המדינה, שקיבלת הודעה ואמרת תודה על התרומה של רונאל פישר?".

אילנית: "אמרתי תודה, אני לא יודעת על מה".

חוקר: "אלינור, האם את מאשרת שבתרומות שהתקבלו לגבי רונאל פישר וגם לגביי ב. יאיר עדכנת את אילנית בנתונים של מי תרם וכמה תרם?".

אלינור: "מאשרת".

 

בארי עצמו הכחיש: "לא ידעתי על התרומות של פישר לאירוע או לפנימייה. ואני אומר לך שאשתי אומרת שבדיעבד לא ידעה".

 

בא כוחו של בארי, עו"ד ליאור אפשטיין, מסר ל-ynet בתגובה: ״מלוא תמונת הראיות מלמדת היטב מי ניסה לזהם ולסבך ומי פעל בשקיפות ובנאמנות. סנגורים אינם אויבי המערכת ומול עשרות מהם מתנהלת יום יום תקשורת פורה. עו"ד פישר היה באותה העת קצין בית משפט, חבר לשכת עורכי הדין ושלוחו ובא כוחו של אדם. עם הדמות הזאת תקשר ניצב ירון בארי. אם אכן פעל עורך הדין במסווה אותה גלימה לבצע עבירות ולהשחית את המערכת בדרכים אפלות יתבררו הדברים בבית משפט. החקירה הוכיחה את הברור והמובן - ניצב בארי ורעייתו לא נחשפו ולא יכלו היו לדעת על המחול האפל שהתנהל כדי לזהם את שמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר, אלכס קולומויסקי
בארי ופישר
צילום: טל שחר, אלכס קולומויסקי
מומלצים