שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בקרוב: לא צריך אישור מרופא להתאמן בחדר כושר

  ההחלטה שהתקבלה בוועדת השרים לענייני חקיקה, בעקבות הצעה שהגישה שרת התרבות והספורו מירי רגב, נועדה להעלות משמעותית את מספר המתאמנים בחדרי הכושר, ואת מספר העוסקים בספורט. בכל מקרה, המתאמנים יצטרכו למלא הצהרת בריאות

  ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת חוק "מכוני כושר" שהגישה שרת התרבות והספורט, מירי רגב. ההצעה נועדה להעלות משמעותית את מספר המתאמנים בחדרי הכושר, ואת מספר העוסקים בספורט, וזאת על ידי ביטול החובה להציג אישור רפואי עם ההרשמה לחדר הכושר.

   

  הצעת החוק תאפשר לציבור הרחב להתאמן במכון הכושר על בסיס מילוי שאלון רפואי והצהרה בלבד, בנוסח שיקבע על ידי שרת התרבות והספורט, המאשרים כי הוא אינו סובל מבעיות רפואיות העלולות לסכנו בשעת אימון.

   

  יחד עם זאת, על מנת להגן על בריאותם של המתאמנים - במקרים בהם יעלה מהצהרת הבריאות כי המתאמן סובל מבעיה רפואית העלולה לסכנו בשעת האימון, יהיה עליו להציג תעודה רפואית, בה הרופא מאשר כי אימון בחדר הכושר אינו מהווה סיכון לבריאותו של המתאמן.

   

  הצעת החוק מסתמכת בין השאר על עמדת משרד הבריאות אשר המליץ לבטל את חובת הבדיקה הרפואית ולהמירה במילוי הצהרת בריאות. בנוסף מבדיקה שערך מינהל הספורט במשרד עלה כי במרבית המדינות אין חוק לעניין פעילות במכוני כושר כלל ולא ידוע לנו על מדינה בה יש להציג אישור רופא כתנאי להשתתפות בפעילות בחדרי כושר.

   

  כיום קובע החוק את חובתו של מכון כושר לקבל מתאמן רק לאחר שהוא המציא לו תעודה רפואית שניתנה על ידי רופא, המאשרת את כשירותו הרפואית להתאמן במכון כושר. כאמור ההצעה אושרה היום על ידי ועדת שרים לענייניי חקיקה אבל הדבר מצריך גם את אישור הכנסת על מנת שהחוק ייכנס לתוקפו.

   

  "להגדיל משמעותית את העוסקים בספורט"

  "אחד היעדים שהצבתי עם כניסתי לתפקיד הוא להגדיל משמעותית את מספר העוסקים בספורט ולהנגיש אותו לכלל הציבור", אמרה שרת התרבות והספורט, מירי רגב "הניסיון מוכיח כי החובה להציג אישורים רפואיים מונע מקהל רחב להתאמן במכונים.

   

  הצעת החוק שאושרה היום נועדה להנגיש לציבור הרחב את הפעילות במכוני הכושר ובכך להגדיל באופן משמעותי את מספר האנשים שמבצעים פעילות גופנית ולסייע בשמירה על בריאותו של הציבור. הקפדנו למצוא איזון מתאים כך שנוכל מחד להקל על המתאמנים ומאידך לשמור על בריאותם".

   

  ראש מנהל הספורט, ד"ר אורי שפר הוסיף: "הניסיון שהצטבר מוכיח כי החוק הנוכחי מונע מאנשים רבים לעסוק בפעילות גופנית וזאת בלי שהוכח כי תעודות רפואיות מהוות כלי סינון מתאים. יתרה מכך, הנזק העלול להיגרם מאי קיום פעילות גופנית רב מהתועלת בביצוע הבדיקות ואישור רופא".

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הצהרת בריאות לפני שמתחילים להתאמן
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים