שתף קטע נבחר

בצל הפיגועים בגדה: פתח וחמאס בעימות חזיתי

גורם ביטחוני פלסטיני מסר ל-ynet כי רצח מלאכי רוזנפלד והירי לעבר אמבולנס סמוך לבית אל הובילו לשורת מעצרים נרחבת של פעילי חמאס בגדה. בפתח מביעים תרעומת על חמאס, ובצד השני מאיימים בפיגוע: "מנגנוני הביטחון יהפכו למטרה"

הרשות הפלסטינית ביצעה בימים האחרונים את גל המעצרים הגדול ביותר זה שנים נגד פעילי חמאס בגדה המערבית. גל המעצרים התבצע בכל רחבי הגדה וכלל 170 אנשי חמאס. גורם ביטחוני פלסטיני אמר ל-ynet כי ישנו קשר ישיר בין שורת פיגועי הירי שהיו בשבועיים האחרונים בגדה המערבית נגד מטרות ישראליות לבין מבצע המעצרים.

 

לדברי הגורם, ישנן ראיות המצביעות על כך שחמאס עומד מאחורי שורת אירועי הירי. הגורם ציין בדבריו את פיגוע הירי באזור שבות רחל שבו נרצח מלאכי רוזנפלד, וכן את הירי לעבר אמבולנס סמוך לבית אל שבו לא היו נפגעים.

 

האמבולנס שספג קליעים (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית) (צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)
האמבולנס שספג קליעים(צילום: הלל מאיר, סוכנות תצפית)

המעצרים נגד חמאס בגדה בוצעו עד כה בשלושה גלים כשבראשון והגדול ביניהם, נעצרו בלילה אחד 108 פעילים - חלקם אסירים משוחררים מבתי הכלא בישראל וברשות הפלסטינית. דובר מנגנוני הביטחון הפלסטיניים עדנאן דמירי התייחס לגל המעצרים והאשים את חמאס כי הוא מנסה לערער את הביטחון בגדה המערבית. דמירי דאג גם לעקוץ את הארגון וציין כי הוא עושה זאת במקביל לניסיונותיו להגיע להסכם הפסקת אש עם ישראל ברצועת עזה.

 

חמאס: למנגנונים תוכנית סדורה לחסל את הארגון 

בחמאס לא הסתפקו בגינויים בעקבות המעצרים אלא באיומים של ממש שלא נשמעו כמותם כבר זמן רב נגד המנגנונים. בכיר חמאס בעזה איסמאעיל אל-אשקר הבהיר כי חמאס לא יכולה להיכנע למדיניות הזאת. הוא הדגיש כי אם הרשות הפלסטינית תמשיך במעצרים הרי שמנגנוני הביטחון הפלסטיניים יהפכו למטרה של ההתנגדות הפלסטינית בגדה המערבית בשל המשך רדיפתם של אנשי חמאס שם. דוברי חמאס הוסיפו כי מנגנוני

הביטחון בגדה פועלים על פי תוכנית סדורה שמטרתה לחסל את הארגון בגדה המערבית, הם הוסיפו כי תוכנית שכזאת משרתת את ישראל.

 

דבריו של אל-אשקר הציתו את הלהבות ובפתח לא נשארו חייבים. "אם חמאס ינסה לבחון את הסבלנות שלנו ולבצע פיגוע טרור שישפיע על הביטחון הפלסטיני – הוא יפגוש בתגובה שהוא לא יוכל לדמיין אותה". גם מושל שכם, אכרם רג'וב, שבעברו היה בכיר במנגנוני הביטחון הפלסטיניים לא נשאר חייב והצהיר כי כל איש חמאס יהפוך למטרה של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים במקרה של פגיעה באחד המוסדות או אנשי המנגנונים על ידי חמאס.

 

עם זאת, הגורם הביטחוני העריך כי חמאס לא יעז להוציא אל הפועל פיגוע נגד מנגנוני הביטחון אך הוא לא פסל אפשרות שבה מבוקשי חמאס יפתחו באש אל עבר אנשי המנגנונים בשעה שאלה באים לעצור אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סוכנות תצפית
הרכב שבו נרצח מלאכי רוזנפלד
צילום: סוכנות תצפית
מומלצים