שתף קטע נבחר

תיפתח חקירה פלילית בפרשת מעונות רה"מ

4 חודשים לאחר תחילת הליך "בדיקה", החליט היועמ"ש להורות למשטרה לפתוח בחקירה. האחראי על הכספים והחשמלאי מאור עקיבא צפויים להיחקר באזהרה. בשלב זה אין ראיות למעורבות של נתניהו ורעייתו במעשים פליליים

 

סמנכ" משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
סמנכ" משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף(צילום: גיל יוחנן)

בדיקת פרשת מעונות ראש הממשלה הופכת לחקירה פלילית. כך יורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לממשלה. את ההחלטה קיבל וינשטיין כחודש לאחר פניית המשטרה אליו בנושא.

 

חקירתו כעד של סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והאחראי על הכספים, עזרא סיידוף, לא הובילה לפריצת דרך, וצוות החקירה המשטרתי סבור כי רק חקירה באזהרה עשויה להביא לחקר האמת בפרשה.

 

מעורב נוסף שחקירתו באזהרה מתחייבת הוא החשמלאי מאור עקיבא, אבי פחימה, שערך עבודות חשמל רבות במעונו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה, ושלגביו קיים חשד שהתשלום בעבור העבודות הפרטיות גולגל על חשבון הציבור. בשלב זה טוענים בכירים במערכת אכיפת החוק כי אין ראיות למעורבות פלילית של ראש הממשלה בנימין נתניהו או של רעייתו שרה.

ארכיון. החשמלאי פחימה עם בני הזוג נתניהו ()
ארכיון. החשמלאי פחימה עם בני הזוג נתניהו

 (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות) (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)
(צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)

בסוף פברואר, כשבועיים לפני הבחירות לכנסת, הורה היועמ"ש על קיום הליך של "בדיקה" שעיקרה ייערך לאחר הבחירות. החלטת וינשטיין התקבלה בעצה אחת עם פרקליט המדינה שי ניצן ועם המשנה ליועץ רז ניזרי. אז הם בחרו לא לפתוח בחקירה הן בשל העיתוי הרגיש, והן בשל חולשת הראיות היחסית.

 

אך בכמה פרשות, שבהן נאספו ראיות בינתיים, עולים חשדות לביצוע מעשים העלולים להגיע לכדי עבירות פליליות.

לכן בחר וינשטיין לפתוח בחקירה פלילית.

 

על פי מידע שהועבר ממשרד מבקר המדינה, מעדויות שונות במשטרה, בהן של אב הבית לשעבר מני נפתלי, עולה תמונה שחלקה עלול להיות פלילי. החלק המסובך ביותר הוא העסקתו של החשמלאי פחימה, שעל הבעייתיות שלה הצביע דו"ח מבקר המדינה.

 

לפי הדו"ח, פחימה נשכר לבצע עבודות חשמל בבית בקיסריה בניגוד לנהלים ואף שהדבר נאסר במפורש בשל קרבתו למשפחת נתניהו, וזאת תוך יצירת "מצג מטעה": הסכם נערך עם קבלן אחר - שלאחר מכן שכר אותו כקבלן משנה. פחימה הגיש חשבוניות על עבודה בשבתות וביום כיפור ויש חשד כי לא עבד באותם זמנים בפועל וכי התשלום ניתן לו על עבודות קודמות עבור המשפחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
בנימין ושרה נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים