שתף קטע נבחר

מגה הגישה בקשה להקפאת הליכים לעדן טבע מרקט

זאת על רקע עצירת תשלומים לספקים והסכסוך העסקי בין מגה למייסד עדן גיא פרוביזור. במסגרת ההסדר: רכישת כל נכסי רשת עדן טבע מרקט

מגה פנתה לבית המשפט בבקשה להכריז על הקפאת הליכים לשבועיים ולמנות נאמן לרשת. זאת שלושה חודשים אחרי שפרץ סכסוך עסקי בין מגה מקבוצת אלון רבוע כחול לגיא פרוביזור, מייסד ושותף (49%) ברשת המזון האורגני עדן טבע מרקט, כפי שנחשף בכלכליסט. 

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הצרכנות: 

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

ההחלטה התקבלה לאחר שבימים האחרונים נסגרה חנות הרשת באשדוד ושאר החנויות נותרו כמעט ללא סחורה. זאת על רקע עצירת תשלומים לספקים.

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)
 

רכישת כל נכסי רשת עדן טבע מרקט (בין באמצעות העברת כל מניותיה למגה ובין באמצעות רכישת הנכסים עצמה על ידי מגה. קבוצת הנושים המובטחים יקבלו 100% מחובם, ב-12 תשלומים שווים ועוקבים החל ממועד אישור ההסדר. התשלום לעובדי רשת עדן טבע מרקט יהיה עד לשיעור תקרת דין הקדימה עפ"י פקודת החברות לגבי כל עובד. קבוצת הבנקים המחזיקים בערבויות של רבוע כחול ייפרעו חובם ישירות מרבוע כחול, מכוח אותן הערבויות. בנקים שמחזיקים בערבויות של מגה – יוותרו על 25% מהחוב של רשת עדן טבע מרקט כלפיהם והיתרה תשולם להם במהלך של 12 חודשים.קבוצת הנושים בדין רגיל הכוללת ספקים ונותני שירותים, וכן יתרת החוב בדין רגיל של הנושים בדין קדימה יקבלו 60% מחובם ב-12 תשלומים שווים ועוקבים החל ממועד אישור ההסדר.

 

הצעתה של מגה כפופה לאישור בית המשפט אשר במסגרתו תוקנה לה הזכות הבלעדית לאמץ או לוותר על חוזה קיים, ובכלל זה יתאפשר לה להשתחרר מהסכמי שכירות בקשר עם סניפי רשת עדן טבע מרקט, אשר לגביהם הגיעה או תגיע מגה למסקנה, כי המשך קיומם אינו כלכלי עבורה. בשלב זה, ובלי שהדבר מהווה אמירה סופית ומחייבת מצדה מגה סבורה, כי אין כל תוחלת בהמשך השכירות של מרבית הסניפים העצמאיים ולכן תבקש לסיים את הסכמי השכירות של מרביתם. כל משכיר נכס שייפסק לטובתו פיצוי חוב בר תביעה (שיוכר כחוב עבר של עדן בדין רגיל), יצורף לנשייה בקבוצת הנושים בדין רגיל. מגה תהא רשאית לנהל מו"מ עם כל משכיר נכס ו/או עם כל שוכר חלופי שתמצא לגבי שווי השיפורים במושכרים ו/או הציוד הקבוע בהם, ותהא זכאית באופן בלעדי לקבלת התמורה עליה יוסכם בין הצדדים ביחס אליהם.במתווה של רכישת מלוא מניותיה של רשת עדן טבע מרקט ע"י מגה, יינתן צו פירוק כנגד החברה ולאחריו ייערך הסדר נושים, אשר מיד עם אישורו יינתן צו עיכוב קבוע.

 

במתווה של רכישת זכויותיה ונכסיה של עדן ע"י מגה, יינתן צו מכר, בו ייקבע כי הבעלות בהם תועבר למגה נקיה מכל שעבוד, עיקול וזכות אחרת בנכסים.

 

מכירות עדן הסתכמו ב-2014 ב-405 מיליון שקל, אך הפעילות הסתכמה בהפסד תפעולי בגובה 14.9 מיליון שקל. הקושי למצוא קונה נוגע להסכם בין הרבוע לפרוביזור לפיו לא יידרש לקחת חלק בהזרמת כספים לרשת ההפסדית. קושי נוסף נוגע לכך שמחצית מהחנויות פועלות בתוך סניפי מגה, כך שרק 8 חנויות עצמאיות ניתנות למכירה. סגירת פעילות עדן תותיר את מגה עם הלוואת בעלים בגובה 101 מיליון שקל שנתנה לרשת, לצד ערבויות בהיקף של 50 מיליון שקל לבנקים ולחברות אשראי.


פורסם לראשונה 08/07/2015 11:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור פז
הפגנת עובדי מגה (ארכיון)
צילום: ליאור פז
מומלצים