שתף קטע נבחר

בשבוע הבא: כתב אישום נגד ראש עיריית אור יהודה שהתפטר

בהודעת הפרקליטות נמסר כי דוד יוסף יואשם בעבירות מין שביצע בהסכמה עם עובדות בכירות בעירייה ועם תושבות העיר. גם עבירות שחיתות מיוחסות לו

 

דוד יוסף בבית המשפט (ארכיון) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דוד יוסף בבית המשפט (ארכיון)(צילום: מוטי קמחי)

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה כי תגיש כתב אישום נגד ראש עיריית אור יהודה לשעבר, דוד יוסף, בעוון עבירות מין ובכללן קיום יחסי מין בהסכמה עם עובדות בכירות ועם תושבות העיר. כמו כן, יואשם יוסף בעבירות שחיתות. בתחילה הודיעה הפרקליטות כי האישום יוגש מחר (יום ה') ואולם בהמשך עדכנה כי המהלך יתבצע ככל הנראה בשבוע הבא.

 

לפני כחודש הודיע יוסף על התפטרותו מראשות העירייה על רקע החשדות נגדו. זאת כחודש לאחר מעצרו. היחידה הארצית לחקירות הונאה ייחסה לו ביצוע מעשים מגונים, הטרדות מיניות, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. חלק מהקורבנות היו בעלות תפקיד בעירייה או בגופים הקשורים אליה.

 

כתב האישום טרם נחשף, אך לפי החשדות שעלו במהלך החקירה, ראש העיר פעל בשיטה ברורה: הוא נהג להזמין אישה לארוחה, ואם נענתה לחיזוריו - היא הייתה מקבלת הטבות כגון קידום בעבודה או טובות הנאה אחרות. נשים שלא נענו לחיזוריו היו מקבלות בתגובה יחס פוגעני או התנכלות אחרת. בשלב מסוים, חושדים החוקרים, הבין ראש העירייה שכמה מהנשים מתכוונות להתלונן על מעשיו, הוא ניסה להניא אותן מכך וגרם לשיבוש חקירה. יוסף, בן 56, כיהן בתפקידו כשמונה שנים.

 

עורך דינו של יוסף, אבי אודיז, אמר בתגובה: "עוד לא ראינו שום כתב אישום ואיני מבין את פשר ההודעה לתקשורת לפני הגשת כתב האישום לבית המשפט".


פורסם לראשונה 08/07/2015 20:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים